Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebay, Vatera üzletelés, Apeh....

Ebay, Vatera üzletelés, Apeh. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettem Ebay-ről egy két dolgot, HongKong-ból. Ezeket tovább értékesítettem Vaterán. Most kaptam valami levelet az Apeh-tól, szerintem ez miatt. Sajnos nem láttam még a levelet, de gyanítom, hogy ez miatt keresnek. Na most 1 hónapja csinálom ezt, de valahogy kihagytam a számításból azt, hogy ezután is adóznom kellene. Most engem meg fognak büntetni? Vagy mi lesz? Kb. : 40000 Ft bevételem lett ebből a kis üzletelésekből. Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.
2011. ápr. 28. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Nyugi. Nem ezért kaptad a levelet. Az internetes értékesítés adózási szabálya az, hogy az alkalomszerűen folytatott eladás 200.000 Ft-ig (adóévenként) adómentes. Az ilyen értékesítést az adóhivatalnak sem bejelenteni, sem pedig az adóbevallásban szerepeltetni nem kell! Természetesen, ha más jellegű eladásból is származik bevételed (pl. üzletben is értékesítesz) akkor a két tevékenységből származó bevételt össze kell vonni és úgy adózni utána. A leírtakból azonban úgy látszik, hogy nem erről van szó, tehát semmiféle teendőd nincs 200.000 Ft "vatera-bevételig."
2011. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, remélem igazad lesz. köszi
2011. ápr. 28. 18:19
 3/3 anonim válasza:
Mi volt a levélben?
2011. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!