Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a megoldás a lenti találós...

Mi a megoldás a lenti találós kérdésre?

Figyelt kérdés

Tegnap mondták nekem ezt a találos kérdést de a választ nem tudtam meg,nagyon kiváncsi lennék rá,ha esetleg valaki ismeri mondja meg a megfejtést :D



Bemegy 3 ember egy szállodába,meg akarnak szállni 1 éjszakára.Kérdezik hogy van e 3 ágyas szoba? a szállodás azt mondja hogy igen van 30 dollár egy éjszakára.A 3 ember összedobja a 30 dollárt,10-10-10 dollár fejenként.a szállodás elmegy vele,elrakja a pénzt.Visszajön és mondja a 3 embernek hogy van egy kis kedvezmény csak 25 dollár egy éjjelre.Így viszont jár vissza 5 dollár.De gondban van a szállodás mert 5 dollárt nem tud elosztani 3 fele.Ezért a 3 embernek ad 1-1-1 dollár1 a maradék kettőt meg elrakja magának.Vissza ad az 3 embernek 1-1-1 dollárt.Másnap elmennek az emberek a szállodásból és elkezdenek számolni hogy valami nem stimmel...ha 1-1-1 dollárt kaptak vissza akkor fejenként csak kilenc dollárba került a szoba és ha azt összeadják az csak 27 dollár.plusz még amit elrakott a szállodás 2 dollárt az 29 dollár.Hol van a harmincadik dollár?


Remélem tudja valaki,mert nagyon kiváncsi vagyok:D

Előre is köszi


2009. márc. 7. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Asszem ez a kérdés pont volt multkor.

Azért nem jön ki a harminc, mert maga a feladat gondolatmenete elvi hibás. (ha felírod számokkal, akkor könnyen meg lehet látni) Vagyis az "eltünt 1 dolcsi" pont arra utal, hogy valamit elrontottál, mégpedig: a 27ből kivonni kell a 2őt, nem hozzáadni. Akkor kijön a 25 dollár, ami a szoba ára, plusz az 5, amit vissza kell adni, összesen 30.

2009. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamit kihagytál, mert ebben a kérdésben még volt egy ember aki felvitte a pénzt, és 1 dollárt zsebre tett.
2009. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A múlkor is volt ez a kérdés, a válsz egyszerű.


Én úgy tudom, hogy: van egy portás, aki elveszi a 30 dollárt. Később a lodinerrel visszaküld 5 dollár, az pedig elrak 2 dollárt, mert nem lehet elosztani 3 fele. 3 dollárt visszakapnak a vendégek. Tehát:

Portásnál maradt: 25 dollár

Lodiner: 2 dollár

Vendégek: 3 dollár

Összesen: 25+2+3=30

Remélem érted. :)

2009. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ez igy akkor sem jó,ahogy nekem mesélték nem igy volt megközelítve a kérdés...hanem ugy hogy végül is úgy jön ki a szállás hogy 3*9=27 dollár + 2 dolár amit elrakott a portás...akkor úgy kérdezem ebből a szemszögből hol a 30. dollár ??:P
2009. márc. 7. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szemszögből sehol. :P


De ha reálisan nézed, hogy a portásnál marad 25 dollár, a lodinernél 2, és 3-at visszakapnak a vendégek, akkor megvan! :) Kicsit becsapós kérdés...:)


/utolsó válaszoló/

2009. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy persze megvan az teljesen egyértelmű:D

De milyen furcsa hogy ha máshogy közelíted meg már nincs is megoldás,de hogy miért ez rejtély:D :D:P

2009. márc. 7. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

ez nem rejtély csak szar a logikád.


"hanem ugy hogy végül is úgy jön ki a szállás hogy 3*9=27 dollár + 2 dolár amit elrakott a portás..."


fejenként 9 dollár a kiadásuk. ebben már benne van a portásnál lévő 2 dollár okos gyerek.


a szállodána fizettek összesen 25öt azaz fejenként 8.3333333333333

a portásnak fizettek összesen 2őt azaz fejenként 0.6666666666667


8.3333+0.6667=9 egy személynek 9 a kiadása vagyis 3 személynek 27. és visszakaptak 1-1-1dollárt 27+3=30


A VÉGÉN NE AZT A KETTŐT ADD HOZZÁ AMI BENNE VAN MÁR A KIADÁSBAN. LOGIKA!!!!!!

2011. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!