Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell tüzet gyújtani?

Hogyan kell tüzet gyújtani?

Figyelt kérdés

Te hogy csinálod?

Ma is majd' egy órát szenvedtem vele, de egyszerűen nem tudtam begyújtani.

Újságpapírral és vékony gallyakkal próbálkoztam.


2011. ápr. 29. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol akarsz tüzet gyújtani?Kazánban,kályhában,kandallóban,vagy kinn a szabadban?

Mert ha a szabadban akkor vágjál száraz fából vékony gyújtóst.Állítsd sátorosra,minél vékonyabb annál jobb.

A száraz ágak segíthetnek.Aztán minél több papírt tegyél közé.Ha van olaj keveset önthetsz rá,h biztos begyulladjon.

2011. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én vettem begyújtós kockát.amúgy nem minden újságpapír jó a reklámféle nem mert rohadt sok rajta a tinta.
2011. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség de a legjobb a napilap
2011. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabad tüzet úgy szoktam, hogy alulra pár papírgalacsin, rá vékony ágacskák indián sátor formában, rá vastagabbak, és rá néhány tényleg vastag (ez fog majd égni sokáig). Úgy kell megcsinálni, hogy mindegyik szint tartsa önmagát, hogy ha az alatta lévő kiégett, akkor se dőljön össze a kupac. Egyik oldalon (praktikusan amerről fúj a szél) hagyj egy kis nyílást, hogy be tudj nyúlni a papírhoz meggyújtani.

A sátor forma azért jó, mert ugye fölfelé száll a hő, és ha ott vannak a nagyobbak, akkor könnyebben meggyulladnak (már az elejétől kezdve melegszik mindegyik szint).

Kis gyakorlással nagyon helyes kis tüzet lehet így gyújtani, bár nem kevés idő, mire az ember felépíti a kupacot.

Aztán van egy másik megoldás, ezt egy erdész ismerős mutatta: összedobálod a fákat, a közepére locsolsz némi benzint, aztán beledobsz egy égő gyufát :D

2011. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztelettel jelentem, hogy hála nektek, sikerült, sülnek a grillen a finomságok.

Kezdő létemre én is tudok annyit, hogy fényes újságpapaírral nem lehet begyújtani, mert az úgyis csak füstöl.

Köszönet mindenkinek a válaszokért.

2011. ápr. 29. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!