Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért telepítik katonás...

Ignis Subdialis kérdése:

Miért telepítik katonás rendben az erdőket? Miért nem "másolják" inkább a természetet?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, ha már erdőt telepítünk, akkor jó lenne, ha az minden funkcióját betöltené egy erdőnek. Például otthonául szolgálna az állatoknak, azok megtalálhatnák benne rejteküket, ételüket. A növényzet sokfélesége ellenállóbbá tenné a társulást, az egy-egy fajra specializálódott kór/károkozó nem terjedhetne korlátlanul benne. A fák rendezetlensége megfogná a szelet, ezzel szemben a telepített erdők fafolyosói akár erősíthetik is azt. Van erre valami ésszerű magyarázat?
2011. ápr. 30. 21:54
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Miért erősítenék fel a szelet? Az állatoknak mindegy, hogy állnak a fák, viszont a telepített erdőt későbbi kitermelés reményében telepítik, ne kelljen már válogatni, hogy melyik fát lehet kivágni, melyiket nem. Amúgy is pár éven belül a növényevőknek meg a szélnek köszönhetően tele lesznek mindenféle fával és bokorral.
2011. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Utazz szerteszét az országban és láthatod, hogy a sok-sok éve ültetett erdők is ugyanolyanok, mint fiatalon, az aljnövényzet egyedül a dús fű, nem nő más fa, bokor, nem lesz olyan, mint egy élő erdő. Állj meg egy ilyen "erdő" közepén, s megérzed - nem csak azt, hogy nincsenek benne állatok, legfeljebb madarak - de azt is, hogy Te sem lennél itt állat, hiszen nem vagy biztonságban, nem lehet elbújni. A szelet a csatorna/cső/folyosóhatás erősíti fel, hiszen egy jól fejlett telepített erdő gyakorlatilag fatörzs-folyosókból áll. Tény, hogy szükségünk van erdőkre, de nem csak a fa miatt, hanem hogy legyen élőhelyük az állatoknak, sőt őseink régen a szántók szélére kevert erdősávokat telepítettek szélfogónak. Nem lenne ésszerű az erdő összes funkcióját kihasználni?
2011. máj. 1. 11:15
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Nos, én naponta megyek el telepített erdők mellett. Nyugodj meg, egy idő után nem csak fű az aljnövényzet. Az tény, hogy lassabban fejlődik az aljnövényzet, mert nem magként ültetik a fákat, de nem kell azt sem félteni. A csőhatás alatt nem tudom, mit értesz.
2011. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!