Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet és mennyiért kapni...

DannyZuko kérdése:

Hol lehet és mennyiért kapni petróleumot? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Viharlámpába szeretnék venni valamit amivel olcsóbban tudok világítani mint a szúnyogriasztós lámpaolajjal (kb 1000-1200/Liter). Horgászás közben szoktam használni fáklyát és petróleum lámpát, de marha drága ilyen lámpaolajjal tankolni. Hol lehetne kapni sima petróleumot és kb mennyi 1 liter belőle?


2011. máj. 8. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem üzletben.
2011. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja igen. Elfelejtettem a kérdésbe beleírni, hogy zavarodott elméjüek kíméljenek. Bocsi!
2011. máj. 9. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy bolt, ahol festékeket, háztartási és vegyi árut lehet kapni. Ott mintha láttam volna.

Persze tudom, ez nem nagy segítség...

Egyébként én is szoktam használni petróleum lámpát. De én fűtőolajt teszek bele. Az is tökéletes erre a célra. Szépen ég, nem kormol. Esetleg a gázolaj (dízel) is jó lehet. Benzinkúton veszel és kipróbálod. Vagy ha van dízeles autód, akkor a tankból kiveszel egy kicsit.

A fűtőolajat egyébként még nagyszüleim házából örököltem. Ők fűtöttek régen olajkályhával. De megmaradt kb 30 liter. Állítólag nem adhatom el, mert akkor adót csalok és börtönbe zárnak a 30 liter miatt is. Eltüzelni nem tudom, mert nincs olajkályhám. Kiönteni nem lehet, mert a környezetnek nem jó. Így apránként a petróleumlámpában használom el. Azt hiszem ez a mennyiség egész életemre ki fog tartani, pedig még csak huszonéves vagyok. :)

2011. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem rossz gondolat! Most ahogy mondod, mintha valóban lenne nálunk is a festés-vegyiárú boltban. Utánanézek délután. Köszönöm a tippet mindenesetre.
2011. máj. 12. 12:43
 5/5 anonim válasza:
A mi tapasztalataink szerint a dízel csak szükségmegoldásnak jó, sokkal gyorsabban fogy tőle a lámpabél, és jobban is kormozott. Egyébként világít, működik.
2013. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!