Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A süketnémák hogyan tanulnak...

A süketnémák hogyan tanulnak meg fonetikusan írni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

hogy érted,hogy fonetikusan?

megtanulnak írni olvasni mint akárki más.

Nem fonetikusan,hanem helyesen. (Az ,hogy a magyarírás közel fonetikus,annak semmi jelentősége nincs)

2011. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
na szóval kedves. mivel a fonetikus írás azt jelenti hoigy a hangokból betüket képzünk és ezt leírjuk, ezért érdekes számomra hogy egy siket néma meg tudja tanulni, holott ő sosem hallott hangokat. hogy magyarázod el neki ez meg az miért jelenti azt a kézjelet? képírást még megértem, de ezt a fajtát nem tudom megérteni.
2011. máj. 10. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:

fonetikus írásoknakhívjukazokat az írásokat,amelyek visszatükrözik a kimondott beszédet.

Nemilyen pl.az angol és a francia írás.

Ennyit az írásról.

A kérdésedre válaszolva ugyanúgy tanulják mint a beszédet. A siketnémák megtanulnak szájról olvani is, sőt sokan beszélni is, ha nem is tökéletes hangképzéssel.

az hogy az alma fogalomnál egy almát rajzolok,vagy leírom az ALMA betűket az mindegy.

2011. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te betűírást akartál írni.

Az angol és francia betűírás.De nem fonetikus írás.

2011. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a fonetikusra gondoltam. igen, azt jelenti. Minden egyes hangot papírra vethető írásjelekre bont, és ezzel visszaadja azt amit mondani szerettünk volna, amikor visszaolvasásra kerül sor. Oké, tud szájról olvasni, de nem tudom mit olvas le róla ha egyszer nem hallja a hangokat, nem tudja felfogni mi miért van. Hiába jegyzi meg hogy ez a betű pl egy "a", amikor összerakja nem tudja felolvasni a szót, hisz nem hall... Éppen azt nem tudja felfogni amire az írás van. Szóval hogyan magyarázod el neki hogy pl az "ALMA" az mitől alma? Mert oké, ezt így megjegyzi, hogy ez a "betű együttes" az almára mint gyümölcsre használatos. De ettől még nem tud írni. nem tudja a hangokat összerakni, mivel nem hall... Én most azokra a süketekre gondolok akik még életükben nem halottak, vagyis eleve süketen születtek, és nem csak később veszítették el a hallásukat.
2011. máj. 15. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik rokonom süketnéma ugyan úgy ír mint te is:))
2011. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!