Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire fáj a lábujjműtét?

Mennyire fáj a lábujjműtét?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a nagy lábujjamon be van nőve a köröm és gennyes meg vad hús is nőtt már oda.Mennyire fáj a sebészetnél ez a műtét ? És hogy zajlik mit csinálnak majd ? Kérem írjátok le
2011. máj. 11. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. De gondolom érzéstelenítéssel csinálják.

Egyébként nekem is ilyen a körmöm a nagyujjamon, mindkét lábamon már évek óta. Annyi különbséggel, hogy nekem nem gennyes, meg nem ilyen durva. Időnként ki szoktam vágni a körmöm sarkát a ránőtt hús alól. Így nincs begyulladva, nem fáj és nem is gennyes. Ahogy nő a körmöm és érzem, hogy nyomja a húst, megint kivágom, kb 2-3 hetente. Így nekem ez nem akkora probléma.

2011. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bakker hogyan lehet eddig hagyni fajulni a dolgokat??? :S

Én 2hetente levágom

2011. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen műtéttel csinálják. Amikor csak úgy kivágták az eléggé fájt érzéstelenítéssel is és be is nőtt idővel, lézerrel amikor csinálták az nem fájt és szerencsére nem nőttbe megint és remélem nem is fog. Annyi hogy lézeressel sokkal mélyebb sebet vágtak és sokáig gyógyult.
2011. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:56

Üzenném neki hogy nem azért nő be a köröm mert nem vágja le. Hanem oldalt nő be amivel nemigazán lehet mit kezdeni, akár egy rosszul megválasztott cipő is lehet az oka.

2011. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én a sima sebészeti kivágásra vagyok kíváncsi.Az hogy zajlik ?
2011. máj. 11. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:

És ha ilyen seb van a lábadon műtét után, arra hogy húzol cipőt? Hogy mész dolgozni/iskolába? Vagy akkor napokig csak ülsz vagy fekszel?

És egyáltalán a műtét után hogy mész haza? Mezitláb?

2011. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kapsz a lábujjadra egy kötést és mehetsz dolgozni meg suliba. Annyi hogy ha lehet pihentesd ne mászkálj sokat. Én simán feltudtam venni a cipőt.
2011. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Adtak érzéstelenítőt, nem éreztem semmit a műtétből. Bekötötték, majd a váróban várni kellett egy órát, hogy átvérzik-e. Kétnaponta kellett járni kötéscserére kb 1 hétig. Klumpát simán fel tudtam venni, tudtam járni a kötéssel is. Soha többet nem nőtt be újra (ez 6 éve volt kb). Mivel előtte több mint félévig szenvedtem, azóta is hülyének tartom magam, hogy nem korábban mentem a sebészetre. Az injekció fáj, de utána semmit nem érzel, se a műtét alatt, se utána, a gennyes-vadhúsos fájdalmat mintha elvágták volna.
2011. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És olyankor mit műtenek? A kitüremkedett húst levágják, vagy mit csinálnak? Azt hittem jobban fáj után ha összenyiszálják az ujjadat annál, hogy már rögtön cipőt is tudsz rá húzni.
2011. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, kivágják a vadhúst, illetve nekem legalábbis a körömnek azt a részét (1/3-át kb.) egy egyenes vonalban levágták, vagyis ezzel a mélyen benőtt részt is kivágták. Rengeteg betadint locsolnak rá, ami a fertőtlenítés mellett fájdalomcsillapító is, meg persze az injekció hatása is órákig tart. Utána meg egy sima, tiszta, fertőtlenített seb, ami be van kötve, így védett is. Mi fájna benne? Ezerszer jobban fáj a benőtt köröm, amikor rá se tudsz lépni a lábadra, különösen lépcsőn lefelé. A klumpa is csak azért kell, mert a kötés miatt nem férne el a lábad a cipőben :-)
2011. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!