Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki egy fórumból idézte a...

Valaki egy fórumból idézte a hozzászólásomat egy becsület sértö cikkben, a tudtom és beleegyezésem nélükül, elítélhetnek?

Figyelt kérdés
Hali! Egy mühiba perröl szólo cikkhez szóltam annó hozzá általánosságban és azt írtam hogy " az ilyen mühibákat elkövetö orvosok névsorát interneten kéne közzétenni, hogy a kismamád védve legyenek a kontároktól"...valaki pedig egy becsületsértö cikkben egy orvos ellen a nevemmel együtt a saját kommentárját hozzáfüzve tölem idézte ezt a hozzászólást a tudtom és engedélyem nélkül...az orvos feljelentette a cikk írót és most engem is beideztek...akkor most elítélnek engem is?
2011. máj. 12. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gondolom, ameddig tanúként vagy beidézve, addig nincs gond.


Azért nem baj, ha levéded magad. Mentsd el a honlapot, ahol hozzászóltál, és a másikat is. Nyomtasd ki, mutasd be.


manju

2011. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A beidézésre nem írták rá hogy gyanusítottként vagy, tanuként, csak hogy menjek be meghallgatásra ill. a bírósági tárgyalás elökészéitésére meghallgatásra.

Az a baj hogy, ez már több mint egy éve történt és csak most kaptam idézést, nem is tudtam eddig semmiröl.


Valami agyament alak idézgette a hozzászólásomat a blogjában ahol egy orvosról mindenféle ocsmányságokat írt. Ráadásul külföldön vagyok és nem tudom megoldani hogy hazamenjek nincs pénzem az oda-visszaútra.Holnap hívom fel a bíróságot hogy, elmondjam az egészet, de komolyan le vagyok döbbenve. Hiszen a cikkben szereplö orvosról azt sem tudtam hogy kicsoda, és csak általánosságban írtam a hozzászolást. Erre ez a valaki kimásolta onnan a tudtom és beleegyezésem nélkül és egy orvos mocskolására használta fel..levagyok döbbenve teljesen.

Szerintetek most börtönbe kell mennem???

2011. máj. 12. 13:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy a fórum 2005 áprilisi tehát több mint hat éves ahonnan a férfi a cikkbe idézett...tehát ha akkor nem jelentett fel az orvos becsületsértésért akkor ez elvileg elévült nem?
2011. máj. 12. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!