Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék pár tanácsot kérni,...

Armandka kérdése:

Szeretnék pár tanácsot kérni, megfogadni! Mit tegyek, ha az iskolában mindig én voltam/vagyok a célpont, és folyton engem szivatnak, mert már teljesen görcsölök, feszült vagyok minden nap?!

Figyelt kérdés

A dolog 8. koromban kezdődött. Az általános suliban nagyon rossz társaságba keveredtem, eleinte még jókat nevetgéltünk, de később már nagyon szivattuk egymást, itt még én is azt hittem, hogy jó móka...de 8. fél év után elkezdődtek komolyabb dolgok is.

Folyamatosan ütögettek, ezt nem úgy értem, hogy megvertek, hanem pofozgattak, megették a reggelimet, beégettek a lányok előtt, és így a tanárok is leírtak..

Lehet én voltam a hibás, mert nem vertem meg jól egyiket sem, csak türtem, igaz vissza vissza szólogattam, és néha vissza is ütöttem, de bennem maradt egy nagyon rossz érzés...

Most 9. es vagyok, teljesen más gyerek lettem, rendesebb vagyok mindenkivel, jó tanuló, de sajnos itt is elkezdődtek ezek a dolgok, szekálnak, ütögetnek, illetve nem érzem magam biztonságba a régi osztálytársaim miatt (ők is ebbe az iskolában vannak

)

Mára már nagyon idegeskedős vagyok, mindig csak a holnapra gondolok, hogy nehogy összefussak valamelyik volt osztálytársammal vagy nehogy elszúrjak valamit, hiázzam...Illetve rettenetesen nagy önbizalom hiányban szenvedek..Például félek felszállni a buszra, mert nem tudom mi fog történni, illetve egyátalán nem barátkozom már lányokkal, mert nagyon nagy csalódásaim voltak az elmúlt években..Igazi barátokat se találok, ezért nagyon rossz, hogy nincs kivel megosztanom ezeket a dolgokat, higyjétek el, lehet hogy ti jókat nevettek, de bennem ez egy berögzült dolog, egy lelki letargia, ami nagyon feszülté tesz minden helyzetben, már akkor görcsölök, ha valamit rámbíznak..

Kérlek titeket segítsetek, írjátok le, mi lenne a helyes! Köszönöm


2011. máj. 15. 18:51
 1/2 melcsiboszi ***** válasza:
100%

Bár nem ismerlek, és nem ismerem a helyzetedet sem, és hogy pontosan mi hogy történik veled, de szerintem ne hagyd, hogy ütögessenek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy üss vissza, hanem próbáld meg elhárítani, és küldd el őket azzal, hogy "hagyjál már". Ha szekálnak, fel se vedd, előbb-utóbb megunják, és abbahagyják.

Önbizalom erősítésére pedig ajánlhatom neked a sportot, különösen a küzdősportokat, ami által egy olyan kondit is összeszedhetsz, hogy nem mernek majd neked beszólogatni. Ezen kívül tanulj jól, legyél kedves, udvarias, ezzel kihúzod a lábuk alól a talajt, nem fognak tudni mivel piszkálni. Olvass sokat, így nagy műveltségre tehetsz szert, amivel szintén kenterbe verheted a többieket. Olvass vicceket is, megfelelő helyen és időben elmondott jó vicc jó hatást tud tenni a többiek rólad alkotott véleményére. Legyen valami hobbid, amit komolyan veszel, ezáltal magadat is lefoglalod, nem érsz rá bánkódni, és szintén csak az önbizalmadat fogja erősíteni, ha valamibe igazán jó vagy. Ez lehet mondjuk ugyanaz, mint a sport. A futást is nagyon tudom ajánlani, szerintem az minden sportnak az alapja.

Ezenkívül ügyelj a külsődre is, nem kell túlzásba vinni, de azért legyél ápolt, bár szerintem ezt nem is kell mondani, gondolom tisztálkodsz minden nap, tiszta ruhában jársz (nem feltétlenül minden nap új ruhára gondolok, hanem arra, hogy nem jársz két hétig ugyanabban a pólóban 30 fokban :)), stb. Ha ezeknek csak a felét megteszed, hidd el, komoly változást elérhetsz! Sok sikert kívánok, és ha ügyes leszel, ragadni fognak rád a csajok! ;)

2011. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2011. máj. 15. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!