Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyenkor megőrizn...

Hogyan lehet ilyenkor megőrizni a jó hangulatot és az optimizmust?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon jól éreztem magam. Minden úgy alakult, ahogy én szerettem volna. Jól sikerült minden zh-m, a tanulás mostanában tök jól megy, ami szerencse, mert pont most kezdődik a vizsgaidőszak. A barátaimmal is jól megy minden, a családommal is. Szóval tök jól éreztem magam a bőrömben egészen addig, amíg nem jött az egyik ismerősöm, aki éppen szakított a barátjával. Már három napja pátyolgatom a lelkét próbálok segíteni neki, hogy találjon valami megoldást, de amikor végre mondok valami használhatót, akkor az egyik fülén be a másikon ki. Kezdem észre venni, hogy inkább csak szenvedni szeretne, meg panaszkodni. Ez nem baj, leszámítva azt, hogy én fiú vagyok ő meg lány és lehet, hogy mondjuk egy lánnyal jobban tudna ilyenekről beszélni. Azért szívesen meghallgatom, csak közben kezdem észre venni, hogy én is kezdek rossz kedvű lenni, meg fáradok, és akkor érzem a fáradtságot, amikor vele vagyok. Ha nem akarom elhajtani, hogy hagyjon már as hülyeségével, akkor mit csináljak, hogy legalább az én energiám maradjon már meg. És amikor csak egy pillanatra belekezdek, hogy "hát igen most én is fáradt vagyok, mert egész egész este tanultam..." akkor úgy néz rám, hogy hogy lehetek ilyen önző, meg nem igaz, hogy nem értem meg, hogy az ő baja komolyabb. Ilyenkor mit kell csinálni?
2011. máj. 16. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
kor/nem? mondj már adatokat magadról barátodról! mindig kifelejtik ezt a kérdezők, így tslán több segytséget tudnánk adni....
2011. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Én 21 éves fiú vagyok, ő húsz éves lány.
2011. máj. 16. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen ismerősöm. Ő is csak panaszkodni akart, elszívni az energiám, hogy ha már neki rossz, nekem is legyen az. Talpra állni, és tenni valamit? Kezdeni valamit magával? Dehogyis! Ahhoz ő most túl szomorú. Az lett a vége, hogy elegem lett belőle,és kerek perec megmondtam neki, hogy nekem nélküle is van elég gondom, és ha majd úgy érzi, hogy el tudja fogadni, hogy nem érek rá mindig, jelentkezzen, mert nagyon szeretem, és szívesen beszélgetek vele. Erre azt mondta, hogy én vagyok neki az egyetlen kedves ismerőse, de most engem is elvesztett és, hogy ő öngyilkos lesz. Tapasztalatból tudom, hogy az, aki tényleg meg akarja ölni magát nem szól előre, és jobban meg tervezi, nehogy megakadályozzák. Azt feleltem neki, hogy "Jól áll nekem a fekete". Mert az, hogy bevesz egy levél aszpirint, és iszik egy deci bort, majd kihívja a mentőket, még nem öngyilkosság. Másnap éjszak felhívott, hogy mindjárt indul, hogy leugorjon a Lánchídról. Na ekkor úgy felb@szta az agyamat, hogy beleordítottam a telefonba, hogy sokkal könnyebb lenne, ha magába szúrná a konyhakést... Természetesen nem ölte meg magát. Másnap odajött hozzám bocsánatot kérni. Meg volt zuhanva, de egy kis észhez térítéssel talpra tudott állni. Azóta is nagyon jóban vagyunk.
2011. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi, még annyit írj már meg, hogy miért szakított a barátjával, csak röviden, nem muszály az egész sztorit, mert gondolom ez a csaj órákig tudná mondani...
2011. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megcsalta a fiú.
2011. máj. 17. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
ahham, hát először is beszélj vele, hogy ha képes volt megcsalni akkor meg se érdemelt egy ilyen csajt, mint a barátnőd, meg ilyenek, meg most nézzél hülyének, de most így hirtelen támadt egy ötletem: jógázzál vele vagy csak vedd rá hogy jógázzon, én még nem próbáltam, de csak így a fejembe pattant ez az ötlet, nagyon sok jjüt hallani róla, hogy segít megtalálni a belső egyensúlyt, meg stb. szoval sztem próbálja/átok ki, sztem neki is segíteni tovább lenni rajta, jobb lenne a hangulata, meg ilyenek, csak egy ötlet:)
2011. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!