Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hová lehet fordulni akkor, ha...

Hová lehet fordulni akkor, ha egy végrehajtó iroda 100% haszonnal akar behajtani egy önkormányzati tartozást? Ezt megteheti?

Figyelt kérdés
Az már mellékes, hogy az önkormányzat is csak bűnbakként akarja más sarát rákenni az állampolgárra. ( évvel ezelőtti ügyet hogyan bizonyítasz, nem vagy felelős? De tényleg 100%-os haszonnal megteheti?
2011. jún. 6. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheti, mielőtt kiadták végrehajtónak akkor kellett volna egyezkedni.

Ha úgy érzed,hogy nem vagy felelősakkor a bíróságon elmondhattad volna. A végrehajtáshoz bírói itélet kell, tehát volt tárgyalás

2011. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van!

Másrészt abban az összegben sztem benne van eltelt időszakra jutó késedelmi pótlék összege is, nemcsak a tőke tartozás!

2011. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi. A párom az ex-énél volt bejelentve állandóra,a házat életveszélyes állapota miatt lebontottak. Nem vett át semmilyen papírt,mert nem is tudott róla!Egy nyaralóban éldegélt,pedig dolgozik,de az emberek már ide jutnak. Szóval lízingel egy suzukit 5 éve,maradt három hónap. A bankot valamiért felhívta,ahol a csaj jóindulatból megsúgta,hogy felmondják a szerződését lehet,mert a végrehajtó a kocsit kivonatja a forgalomból.Írtunk fellebbezést, de nyakatekert módon elutasították! Írj még,ha van ötleted és ne ítélkezz légyszí,mielött nem tudod a teljes igazságot.
2011. jún. 6. 09:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom,nem volt tárgyalás!!!!! És nem kívánom másnak ugyanezt,de szerintem lassan mindenkit utol fog érni, ez a rejtett adózás. Nem hiába hívják az emberek a rendőrséget másodig APEH-nek, a végrehajtókat uzsorásoknak vagy hiénáknak.
2011. jún. 6. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:

nem értem a sztorit, de ha állandóra vagyok bejelentve valahol,és a házat lebontják,akkor kijelentkezem.

és mindenképp van bírói ítélet,mert anélkülnem hajthatnak végre.

Nem szeretem a végrehajtókat, de az APEH azért van, hogy beszedje az adókat. ami nélkül nincs állam. nincs út és iskola. Ezért fizetek adót.

Aki pedig nem fizet valamit, nem reagálalevelekre azt végrehajtják. Ez így van rendjén.

2011. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs bírói ítélet! Önkormányzati határozat van,amit átadott anélkül,hogy kézhez kapta volna a felszólítást. És arról nem hallottál,hogy valaki azért nem jelentkezik ki és utána be,mert nincs hova? És ez egy dolgozó emberrel is előfordulhat? Csak egy éve vagyunk együtt. S egy félmilliós kára is keletkezhetett volna,ebből a sztoriból,ha most én nem veszek fel provident kölcsönt. Mert az önkormányzat és a bank is megszívatta volna, a kocsi meg teljesen elúszott volna.Abban hibázott,hogy 8 évvel ezelőtt,nem jelentette be a kocsi eladást és a vevő sem,de ezt ő nem tudta. Szóval nem volt bírósági tárgyalás! Miért olyan hihetetlen ez magyarországon????
2011. jún. 8. 10:57
 7/9 A kérdező kommentje:
...az önkormányzat a végrehajtónak átadott...(bocs)
2011. jún. 8. 10:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Azonkívül engem is folyamatosan szívat,hol egy szolgáltatócég,hol valamely hivatal. Pedig én is dolgozom,gyerekeket nevelek. S olyan kamatokat és büntetéseket róhatnak ki,ami többszöröse a fizetésemnek.Fogadjunk,ha megírom 40.000 Ft-os havi devizahitel tartozásom már 60.000 Ft havonta, nem fogsz sajnálni. De azért leírom,hogy amit most a kormány kitalált, azzal ki lehet törölni az üleped.Mert egyéb olyan tényezők vannak,ami miatt mindenképp megszívod. Szóval azért vagyok kiakadva,mert igy is időnként éhezünk és ez a szemét büntetés nem hiányzott!
2011. jún. 8. 11:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Roha.jon meg ez a te.ű.láda ország, nem csoda,hogy annyi öngyilkos és bankrabló van. Marathont futva és asztalt verve is 170.000 Ft-ot kell kifizetni és csak nagy nehezen adtak részletfizetést.....elmegyek tanulni a c.g.ny-okhoz,mert szerintem ez lesz a jövő a többségnek! Ne átkozzátok Jobbikosok őket,mert ők lesznek a mestereink,ha nem akarunk éhenhalni!!!!!!!!!!
2011. jún. 8. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!