Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ellopták minden iratomat,...

Ellopták minden iratomat, tényleg újra lehet csináltatni ingyenesen? És miért kerül pénzbe a bankkártyát letiltani?

Figyelt kérdés
Egy hete elvitték a táskámat, benne minden iratommal, személyi, lakcímkártya, jogsi, diák, taj kártya, bankkártyák. Hallottam, hogy van valami lehetőség visszaigényelni az újracsinálás költségeit, de ahogy olvasom, inkább csak rászorulóknak adják. Ennek mi a feltétele? Egyetemista vagyok, a szüleim nem szegények, de nem is gazdagok, és nem adnak pénzt az iratokra, mivel én voltam a hülye, hogy elhagytam őket, szóval nagyon jól jönne, ha nem kerülne egy vagyonba. A másik, hogy úgy vitték el, hogy egy padon hagytam, és mikor egy órával később feltűnt és visszamentem érte, akkor már nem volt ott... így akkor teljesen esélytelen leszek erre a támogatásra? Mennyibe kerül újra csináltatni a személyit, lakcímkártyát és a jogsit? A másik kérdésem, hogy hogy lehet, hogy a bankkártyát is egy vagyonba kerül letiltatni? Felhívtam az erstét aznap este, 1800 Ftért tiltották le a kártyámat, ami sima visa electron, de a dombornyomottat 13500 Ft lett volna, ezért azt nem tiltattam le, mert nincs is rajta pénz, de állítólag így is visszaélhetnek vele, úgyhogy inkább lemondom majd az egész számlát... De mindenki azt mondja, hogy neki nem került pénzbe letiltani az övéket, egy raiffaisennél dolgozó ismerősöm még azt is mondta, hogy ő tuti bíróságra is menne emiatt, mert ezt nem csinálhatják... Akkor ez most hogy van? Előre is nagyon köszi a válaszokat!!
2011. jún. 7. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez az áldozatsegítő linkje: [link]

Ha jól tudom, csak lopás esetében segítenek.

Az önkormányzatnál kérhetsz rendkívüli szociális segélyt, és az egyetemen is (kérdezd meg a DJBsed)

A bankkártya letiltás díját nézd meg a bank honlapján.

2011. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!