Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előfordulhat olyan, ha egy...

Előfordulhat olyan, ha egy lélek túlvállalja a földi feladatait, később nem fogja bírni, nem fogja tudni végigcsinálni idő előtt?

Figyelt kérdés
Ez egy elég vallásos téma. Szól a mondás: mindenkinek megvan a keresztje, mégis azt veszem észre, valakinek könnyebb feladatot ad az Úr, valakinek pedig nehezebbet. Miért? Kérdeznénk magunktól. Ő vajon miért érdemel többet nálam, ő vajon miért nem kapta azt, amit én? Mondaná az ember: én jó lélek vagyok, mégis engem büntetett meg az ég. Miért? Ezután jobban belemélyedsz a spirituális témába, végül arra jutsz, ez egy megpróbáltatás, esetleg túlvállalt feladat? Mi ez? És miért éppen velem történik? Olyan kilátástalannak érzem magam. Mit tegyek? Öljem meg magam? Meghalni nem akarok, de akkor mit tegyek? Természetesen ekkor jönnének a sablonszövegek, fogadd el stb. de nem erről van szó. Miért épp engem fogott ki a sors erre? Várom megtisztelő válaszaitokat!
2011. jún. 13. 01:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont emiatt a probléma miatt hiszek a reinkarnációhoz, karmához közelebbi elvekben. Az életünket nem szabadna másokéhoz hasonlítgatni. Amit a lélek vállal, azt tudja, hogy miért vállalja. És szerintem nem tudja túlvállalni magát. Egy nehézség árán valamit ebben az életedben meg kell tanulnod. Ha nem sikerül, akkor újabb nekifutás a következőben. Az én "hitem" szerint, ha valaki öngyilkos lesz, akkor minimum ugyanolyan rossz körülmények közt kezdi újra vagy jut el következő életében, mint amiből kiszállt. Ez ugyanaz a helyzet, újabb nekifutás.

A racionálisabb felfogásom szerint meg a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket. Persze néha sokkal könnyebb lenne hagyni az egészet a fenébe, de az nem vezet sehova.

2011. jún. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled! Én is ezt vallom. De valahol akkor is nehéz, és egyáltalán mi szükség erre? Nagyon jól megfogalmaztad a végén, egyszerűen csak kiszállna belőle az ember, és élné az életét! Továbbra is várom szíves véleményeiteket!
2011. jún. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!