Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy maradjak ébren, hogy...

Hogy maradjak ébren, hogy biztosan sikerüljön?

Figyelt kérdés

Történelem tételeket tanulok érettségire, még mindíg 15 visszavan..

tegnap is hajnali 4ig tanultam,fél 1 ig aludtam,azóta megint tanulok, és most is azt szeretnék,de most nem akarok elaludni hajnali 4kor,mert holnap délután már angoloznom kéne.

Mit tegyek?

Kávét nemihatok betegségből kifolyólag.. vagy esetleg ha valamilyen érthetően és gyorsabban tanulási módszert tudtok azt is elfogadnék..

köszönöm.


2011. jún. 15. 20:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy már olyan régóta törit tanulok, hogy már nem tudok odafigyelni,mert túl sok az indormáció az agyamban(nem magolok,hanem megértem, és úgy jegyzem meg.)

mit tegyek szerintetek?

2011. jún. 15. 20:27
 2/8 anonim válasza:
24%
energiaital, tea, meg az alvás fontos lenne, ha alszol fél órát, utána jobban fog az agyad,gyorsabban haladsz... legalábbis nálam így működik...
2011. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az fontos, hogy aludd ki magad és egyél rendesen különben nem jut energiához az agyad és akkor hiába próbálod felfogni a dolgokat. Főleg, ha még angolozni is akarsz. Ha nem vagy hozzászokva, hogy fenn legyél akkor el fogsz aludni közben. Esetleg colát, vagy energiaitalt mondanék. Viszont szerintem inkább feküdj le normális időben, mondjuk 10 körül és kelj reggel korán 6-7 körül. Nekem pl. reggel jobban fog az agyam. Amikor a tételeket tanultam nekem segített, hogy többször elolvastam, megértettem ráadásul láttam magam előtt a lapot. :)
2011. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az igazi megoldás az lett volna, hogy egész évben, folyamatosan tanulsz, de ha már így alakult,...

Oda-vissza lejátszós magnóba tedd be kazettán a kazetta mindkét oldalára felolvasott tételeket. Ha el is alszol, akkor is tanulsz - tudat alatt. Ha erre "ráolvasod" kétszer a tételeket, meglepően jó esélyeid lesznek.

2011. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Végülis úgy döntöttem, hogy lefekszem most, és korán felkelek reggel,és friss aggyal angol holnap :)

holnapután befejezem a törit :)

Kedves utolsó,bíztam hogy lesz valaki aki természetesen ír egy rosszmájú megjegyzést-egész évben tanultam, 4,8 voltam, de sajnos az ember felejt is.. és sajnos van egy rossz szokásom,hogy tökéletesre akarok tudni mindent..

és sajnos a történelem írásbelim 4-es lett,2 ponttal csúsztam le az ötösről, magyar,angol ötös, de szeretném ezt meg is tartani az egyetem miatt.

:)

2011. jún. 15. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem rossz májúság. Ha egész évben tanul az ember lelkiismeretesen, úgy, hogy a tételek közül is átfut módszeresen egyet-egyet a többi tanulnivalóval szinkronban, akkor nem kerülhet abba a helyzetbe, hogy egyszerre kell tantárgyanként (pl.) 25-25 tételt átvennie, megtanulnia (pl.) kettő hét alatt.

Tovább megyek: Ha rosszindulatú lettem volna, akkor nem írom le az első mondat után azt a módszert, amelynek segítségével ötösre érettségiztem (pl.) történelemből is.

- Tudom, megsértődni egyszerűbb, mint gondolkodni.

2011. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg, csak sajnos hozzászoktam ehhez a stílushoz a gyakorikérdéseken.

Valószínűleg igazad van, tényleg tudom a tételeket,mert azzal hogy kidolgoztam, már minden beugrott amit az évben tanultam,de nagyon félek, nehogy egy két ponton múljon a felvételim.

2011. jún. 16. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyél sütit,nekem az segít!
2022. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!