Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet kapni olyan különleges...

VariGyapi kérdése:

Lehet kapni olyan különleges grafitceruzákat amivel "élvezetesebb" és könnyebb/pontosabb lehet a rajzolás?

Figyelt kérdés
A Kedvesem iszonyatosan jól rajzol és fest, és szeretném meglepni valami különleges készlettel, de sajnos nem értek hozzá ^^ ezért kérdezném a hozzáértőktől, hogy van olyan különleges grafitceruza, ami kifejezetten művészi rajzoláshoz gyártanak? Vagy egyszerűen elég ha kinézek egyet aminek kimagaslóan magas ára van ?
2011. jún. 16. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Grafit por.Nem csak hogy egyszerűbb vele a tónusozás hanem könnyebb vele dolgozni.
2011. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eNerdzsy ***** válasza:

Mivel mindenkinek más az ízlése legjobb, ha szólsz a párodnak, hogy vennél neki valamit.


Elmentek a boltba, választ és örül neki.

2011. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem személyes kedvencem az a ceruza, ami teljes egészében grafitból van, azon a részen, ahol még nincs kihegyezve, van rajta kívül valami lakkréteg szerűség, hogy ne fogja meg a kezed... esküszöm, külön élvezet ezekkel a ceruzákkal rajzolni :) remélem, érthető, ha esetleg nem, akkor szólj és megpróbálok valami képet feltenni róla...


Egyébként érdemes benézni egy-két művészellátóba, esetleg megkérdezni az eladókat, de hidd el, ha valamivel jó rajzolni, az úgyis majd' kiszúrja a szemed :D legalábbis velem így van a dolog... :)


Tessa

2011. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon tetszenek az ötleteitek. Tessa, a tied kiváltképp, és - bár nincs baj a képzelőerőmmel - ha lehetőséged van rá akkor szívesen megnézném, hogy is néz ki az a ceruza valójában, nehogy mellélőjek, és a művészellátó is tényleg jó ötletnek hangzik. Köszönöm.
2011. jún. 16. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Papírbolt. Fekete vagy szürke lakkal bevont (a külső része kemény) grafit vagy szénceruza - többféle keménységű van.

A leginkább elterjedt a 2B-s (puha ceruza, erős fekete színű a lapon), ezt elvileg mindenhol lehet kapni.

Minél puhább a ceruza, annál magasabb a száma - 2B, 4B, 6B, állítólag van 9B-s is, de én még olyat nem láttam. (nekem 6B-s a legpuhább) És persze van a másik oldal, a H-s. (HB a köztes) Erről nem tudok infót adni, mert én sosem használtam ilyet.

2011. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos, tegnap sikerült kettétörnöm az egyiket, így a belsejét is lefényképeztem neked és feltöltöttem, plusz a képre ráírtam, hogy a ceruzán pontosan mi szerepel, mert pont úgy fénylik, hogy nem lehetett kivenni pontosan...


[link]


Tessa

2011. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy természetesen ebből is ezerféle van, ahogyan az előttem író felsorolta, én most épp a HB-et reccsentettem meg, így erről készült a kép :)


Tessa

2011. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok, köszönöm a kommenteket :)
2011. jún. 16. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egy kis kiegészítés:

A kezemet, pontosabban az ujjaimat a méretarányok miatt hagytam ott eredetileg, de közben rájöttem, hogy valószínűleg mindenkinek van fogalma róla, hogy mekkora egy ceruza :D No mindegy, azért a pontosság kedvéért még megjegyezném, hogy 20 éves lány vagyok és íjászkodom, így a kezem apró, az ujjaim pedig vékonyak és hosszúak (Úristen, a leírás alapján én vagyok E.T. :S azért remélem, érted, mire gondoltam :D)


Tessa


U.i.: Ne is kérdezd, miért nem voltam képes az első hsz-ben minden összefoglalni, ugyanis nem tudom :D elküldtem az elsőt, és rögtön feltűnt, hogy kihagytam valamit :)

2011. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tessa, :) semmi gond, és még1szer köszönöm szépen
2011. jún. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!