Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan magyaráznád el 1...

Hogyan magyaráznád el 1 vaknak a színeket? Pl a pirosat?

Figyelt kérdés
egy olyannak aki mindig vak volt...
2009. márc. 23. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
megérteni úgysem fogja, de én az ízekhez hasonlítanám. PL. piros-édes, kék-sós, sárga-savanyú és a színek árnyalatai felelnének meg az aromáknak pl. téglavörös-csipkebogyószörp, királykék-sajtos chips, pasztellsárga-kovászosuborka. Valahogy így. Akkor már sejti, hogy milyen. De nyilván tudni, csak akkor tudná, ha látta volna :(
2009. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt egy film. nem emlékszem a címére de arról szólt, hogy élt egy fiatal srác és valami betegsége volt és torz volt az arca... de attól független boldogan élt és elment egy nyári táborba ahol össze barátkozott egy vak lánnyal... na és ott úgy magyarázta el, hogy pl a piros: beletett egy forrásba levő vízbe egy követ és mikor enyhén átmelegedett a kezébe adta. a felhőket úgy, hogy vattát adott neki stb. Esetleg valaki ismeri a filmet és tudja a címét írja le...
2009. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
erre a filmre én is kiváncsi lennék:)
2009. márc. 23. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Utolsó válaszadónak: Szerintem te a Maszk c. filmre gondolsz (Nem a Jim Carrey-féle változatra persze:) )


[link]


Én is láttam még egyész kislány koromban, de annyira megfogott, hogy a mai napig emlékszem bizonyos jelenetekre!

2009. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én érzésekhez hasonlitanám...piros-szeretet, sárga-napfény cirógatja az arcod stb...
2009. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm igen ez az a film...
2009. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Mi látjuk, ők nem. Ennyi.
2009. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ha megkérdezik tőled akkor csak ennyit mondassz?
2009. márc. 23. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó, ez egyáltalán nem igaz, simán el tudják képzelni, minden érzékszervük sokkal kifinomultabb mint a látóké, sokkal több mindenre képesek, múlthéten voltam a Láthatatlan kiállításon, és félelmetes volt, ahogy a vakvezető észrevette a sötétben, hogy lemaradtam anélkül hogy megszólaltam volna, ezek után a színeket is simán el tudják képzelni, ne nézd le őket...
2009. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a kérdés volt a Farm, ahol élünk-ben is:D de lol, milyen régen volt... de nem emlékszem, hogy hogyan mondták el :(
2009. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!