Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy fogalmaznád meg azt...

Hogy fogalmaznád meg azt valakinek, akivel épp összevesztél az igazadat, amit már korábban részletesen kifejtettél?

Figyelt kérdés

...de nem akarod mégegyszer leírni vagy elmondani, mert úgyérzed nem éri meg fáradni vele?

pl.:látom, hogy nem ért el a tudatodig, és én mégegyszer nem mondom el, mert.................

Van erre valami mondás, vagy bölcs idézet, vagy hasonló?


2011. jún. 22. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
mégegyszer nem mondom el mert egy f4sz vagy
2011. jún. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad. Esetleg a látom, "süket füleket döngetek", "falra hányt borsó", "egyik füleden be, a másikon ki".
2011. jún. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Molia válasza:
0%
"zárt kapukat döngetni"
2011. jún. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oh köszi köszi a válaszokat!
2011. jún. 22. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

"zárt kapukat döngetni"


Ez képzavar. A nyílt kapukat szokás döngetni, legalábbis szólásmondásokban. A zárt kapu döngetésében semmi hiábavaló nincs, mert kinyílhat. Így nem fejezi ki, amit kellene.

2011. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Molia válasza:
Én már hallottam mind a két verziót, bár a zártasnál én is kicsit meglepődtem, de a városban (meg szerintem a megyében is) ahol most tanulok használják mind a két variációt. :O
2011. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fejeld meg úgy hogy elájuljon aztán verd ki akarom mondani verd bele a fejébe miután megkötözted és felébredt. ha ellenkezik a nemetek 1 kis erőszakot is belevihetsz de csak keveset : D
2011. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!