Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyért köttök bele állandoan...

Milyért köttök bele állandoan a hejes irasi hibákba mikor a kérdést és a válasszt ugy is lehet értlmezni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 08:49
1 2
 1/18 skarma ***** válasza:
szerintem azért mert bosszantó
2011. jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

a királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki ott lesz én nem ellenzem


Pont ezért.

2011. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Mert benne van a kérdésedben: "hejes iras" tehát helyesen kellene írni, ettől még lehet értelmezni a kérdést.

Az ilyen kérdezőket nem veszik komolyan, mert árulkodik az IQ szintről és az érettségről!

2011. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Ezt a kérdést azért tetted fel, hogy bosszankodjanak azok, akik tudnak RENDESEN írni...
2011. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
67%

Én sem értem. Ha van akár egy helyesírási hiba is a kérdésben, az száz, hogy 10-ből 8 ember nem válaszol, hanem benyög valami olyasmit, hogy "először meg kellene tanulni helyesen írni". De még jobb, amikor egyértelműen gépelési hiba van, de azt is helyesírási hibának titulálják.

A helyesírásnak meg semmi köze ahhoz, hogy az embernek mekkora az IQ-ja.

Attól, mert valakinek még nem jó a helyesírása, még lehet, hogy sokkal értékesebb ember, mint egy olyan, aki csak a helyesírással foglalkozik.

Mellesleg ugye az EQ sokkal fontosabb, mint az IQ.

2011. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
50%

És aki például nem tud főzni azzal mi van?

Nézze le azt is másik?

2011. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
A 9:16-os válaszolóval teljes mértékben egyetértek! Sajnos ez az oldal sokszor már csak arról szól, hogy hogyan is kössünk bele a másikba. Az intelligencia pedig valóban nem helyesírásfüggő.
2011. jún. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Ez is egy olyan szabály amit be kell tartani. Most az lett a divat, hogy minden szabályt fel kell rúgni. Az iskolában is csak joga van a diáknak, kötelessége meg nincs. Miért is?
2011. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

9.04

Ez azért kicsit más :D Valóban előfordul h értelmezhetetlenné válik a mondat egy hiba miatt, de 100ból 99x meg lehet érteni...


09.05

Nekked meg csak aszt tduom mondani h remelem rajöttél h direkt írtam ugy ahhogy irtam xD


9.16

Jó válasz :D Ment a hasznos jel ;)

2011. jún. 23. 09:37
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó! Értem én, hogy miről beszélsz, csak azt nem értem, hogy miért kell állandóan belekötni az emberekbe. Ha például leír valaki 5 mondatot, és van benne 1-2 helyesírási hiba, akkor már rögtön nem is kérdés a lényeg a "kedves" válaszadóknak, hanem hogy most azonnal rúgjunk bele a kérdezőbe, és műveletlen, unintelligens, tyúkeszű ökörnek titulálják. Sajnos én ezt tapasztalom ezen az oldalon. Pedig nem erről szól ez a honlap! Nem helyesírásra oktatni kellene, hanem a feltett kérdésre válaszolni! Ha tetszik, ha nem, ez az oldal nem egy helyesírási fórum. Észt osztani nyelvtani kérdésekben nem itt kell. Egy ember katasztrofális helyesírással is lehet sokkal értékesebb (ismerek ilyet, nála jobb ember nem sok van), mint egy tökéletesen író és fogalmazó okostojás. Az emberi értékek számomra sokkal jobban számítanak. Persze, megtanulhatnának az emberek helyesen írni, de sajnos ilyen világot élünk. Az értékrendek mások, mint régen, és hát lássuk be, a mai magyar oktatási rendszer egy kalap kakit nem ér, és ez elsősorban nem a diákok hibája.
2011. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!