Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan foglaljam el magam?...

Hogyan foglaljam el magam? Mivel tudnám lekötni a figyelmemet?

Figyelt kérdés
Édesanyám 1 hónapja hunyt el! Nagyon nehezen viselem és úgy érzem, hogy bedilizek... Mindig csak Rá gondolok és arra a napra... Mondták, hogy foglaljam el magam valamivel, hogy a lehető legkevesebb időm legyen emészteni magam. Az esték a legrosszabbak, mert ilyenkor már nincs dolgom, van időm Rajta gondolkodni:S Nappal is sokat gondolok Rá, de nem tudom, mivel tudnám úgy lekötni magam, hogy a lehető legkevesebbet jusson eszembe, mert így megőrülök! Másfél évvel ezelőtt már elvesztettem valakit és akkor nagyon belesüllyedtem a depresszióba, nem szeretném, ha megint megtörténne, ezért szeretném lekötni a figyelmemet!
2011. júl. 13. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
hát látom ez emberfüggő. ugyanis mikor nekem meghalt valakim, direkt sokáig gondolkodtam a dolgokon, sírtam, gyászoltam. végiggondoltam mindent. utána már egyre jobban megkönnyebbültem, és kezdtem belenyugodni. a végére pedig már fel tudtam dolgozni, mi történt. de látom neked ez nem így megy. esetleg van valami hobbid? vagy akármit, amit örömmel csinálsz, bármi is legyen az. remélem sikerül magad túltenni rajta!
2011. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben az állapotban vagyok és hidd el,ha lekötöd magad valamivel az nem fog segíteni sokat.Ezt tapasztalatból mondom.Most az ideg összeroppanás szélén állok,mert nem tudtam elengedni édesanyámat halála után.Ez az első,aztán tudsz csak továbblépni.Megbékélni azzal,hogy már nincs többé.A legnehezebb
2011. júl. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia, kedves 1. válaszadó:


Én is pont ezt csinálom... Gyászolok, sokszor sírok is és pont ezért mondták, hogy próbáljam magam lekötni, mert be fogok dilizni:S Egész nap nem mozdulok ki itthonról, agyalok, kezdek nagyon befordulni! Ezért mondták, hogy ha lekötném magam, nem kerülnék nagyon mélyre. Ezért kértem itt tanácsokat. Igen, van hobbim. Sportolni szoktam.

2011. júl. 14. 00:10
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia, kedves 2. válaszadó:


Nagyon sajnálom, hogy Te is ebben a helyzetben vagy!:-( Szóval azt mondod, nem segít, ha megpróbálom lekötni magam? ...csak nekem azt mondogatják, hogy ez segít egy kicsit:S ...mert ki vagyok készülve és azt mondják, hogy így be fogok kattanni! Még én sem tudom, hogyan másszak ki, de kívánom Neked, hogy valahogy sikerüljön Neked is! Neked is köszönöm a választ!

2011. júl. 14. 00:12
 5/8 anonim ***** válasza:
még szakemberhez is nyugodtan elmehetsz, mert ő biztos segít túltenni magad rajta. kiöntheted a lelked, ilyesmi.. szerintem nyugodtan menny el. :)
2011. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok.:Az idegeim mondták fel a szolgálatot és azóta el-el kezdek dolgokat,de semmi sem akar sikerülni és semmit sem tudok befejezni.Persze be kellene fejeznem valamit,de még mindig várat magára.És amikor az idegek felmondják a szolgálatot az emberben,akkor olyan hogy azt csinálod amit eddig,de a szervezeted máshogy reagál.És e miatt nem sikerül semmi És előbb utóbb betegség a vége ezeknek a dolgoknak.Szakemberhez kell fordulni minél előbb Nem érdemes húzni azzal,hogy még ráérek ,majd holnap.Hanem Ma kell megtenni!!
2011. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia, kedves 3. válaszadó:


Már járok szakemberhez, még az előző eset miatt... Most Anyu miatt is kezel. ...de köszi azért a tippet! Csak azért kérdeztem, hogy mivel tudnám lekötni magam, mert nagyon kezdek magambafordulni, ezt a környezetem ijesztőnek találja és azt mondja, hogy be fogok dilizni, ha nem próbálom meg legalább nappal lekötni a figyelmem. Amúgy szerintem ez még korai, mert érzem, hogy nem vagyok kész erre:S Úgy érzem, hogy gyászolnom kell, de most nem tudom, mit tegyek: próbáljam erőltetni, ami nem megy, vagy hagyjam magam egy kicsit "belesüllyedni" a rossz hangulatba, hagyjam, hogy minden pillanatban Anyura gondoljak...

2011. júl. 14. 00:26
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Tudom, ez nem vígasz, de őszintén sajnálom!!!


Ismerős a helyzet, idegileg én is kb. a 0-n vagyok... Járok szakemberhez, de nem nagyon érzem a hatását.

2011. júl. 14. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!