Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postai utánvételnél kinyithato...

Postai utánvételnél kinyithatom a csomagot, hogy megnézzem az van-e benne aminek lennie kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Számítógépet szeretnék venni. És arra lennék kíváncsi, hogy megengedi-e a postás, hogy kinyissam a dobozt, és ha véletlen nem az a számítógép van benne ami nekem kell akkor ne keljen kifizetnem és visszaküldhessem a feladónak?
2011. júl. 19. 19:10
 1/8 FAKhelper ***** válasza:

Egyrészt meg kell engednie, ugyanis, ha nem azt kapod, amit rendeltél, nem vagy köteles átvenni.

Másrészt 3 munkanapon belül, ha nem vagy megelégedve az áruval és ennek van oka, a bolt is köteles tőled visszavenni és kompenzálni.

2011. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem boltból venném a számítógépet hanem magánszemélytől. Én úgy tudom sajnos nem nyithatom ki a csomagot. Csak ha kifizettem a postásnak az árát. :/
2011. júl. 19. 19:17
 3/8 FAKhelper ***** válasza:
Ez hülyeség, miért lennél köteles kifizetni, mikor meg se nézted? Am meg akkor kérdezd meg a postást, mikor kihozza, ha azt mondja, h nem nyithatod ki, mondd azt, h nem tudod most átvenni, majd érte mész a postára. Akkor ő beviszi a postára és másnap érte mész. Akkor ott megnézed, h egyáltalán mi van benne és ha nem kell, otthagyod és visszamegy a feladónak.
2011. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ha a postás aki kihozza nem engedi, hogy megnézzem mi van a csomagban akkor bent a postán miért engednék meg?
2011. júl. 19. 19:22
 5/8 FAKhelper ***** válasza:
Am a helyedben műszaki cuccot nem vennék magánszemélytől, csak ha személyes átvétellel történik az üzlet, mert nem 1 embert ismerek, aki szarokat ad el és a vevő nem gondolkodik, h megnézze-e.
2011. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 FAKhelper ***** válasza:
mert ha nem engedik meg, nem veszed át, ennyi
2011. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaidat. Elhozza nekem +5000 Ft ért a gépet. Ami nekem megéri, hogy ne legyen átverés. :)
2011. júl. 19. 19:53
 8/8 FAKhelper ***** válasza:
Szívesen:)
2011. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!