Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogos az, ha egy üzletben azt...

Jogos az, ha egy üzletben azt mondják, hogy egy termékre (kisméretű varrógép) nincs garancia, mert 10. 000 Ft alatt van az értéke? A dobozára 2 év van írva!

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy jogos-e? De egy ilyen árú varrógépet nem lehet használni semmire. Legfeljebb gyereknek való.
2011. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyártói garanciát nem bírálhatja felül a forgalmazó. Legalábbis legális kereskedelmi formában.
2011. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sztem félreértetted. 10e Ft alatt nem töltik ki a garipapírját, mert a pénztári BLOKK is elég a garihoz!!

Tedd félre a blokkot, 2 év rendben.

2011. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Joy Turner válasza:
Nem jogos. Van rá garancia. Ha azt mondják, hogy nincs, akkor panaszkönyv, fogyasztóvédelem. Egyből lesz.
2011. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 000ft nincs garancia,szavatosság van ami azt jelenti,hogy 6 hónapig ha gond van vele a forgalmazónak kell bizonyítani hogy a termék rossz és ha igen miért/kermi vizsgálat/amit álltalában nem kérnek hanem ha tényleg rossz visszafizetik az árát,kicserélik,vagy az értékét levásárolhatod.6 hónap után viszont már elutasíthatnak azzal hogy te álltalad okozott hibából romlott el és neked kell kermi vizsgálat által bizonyítanod ha nem így van.Nálunk /tesco/ így van.Hidd el ha vacak akkor nagyon gyorsan kiderül nem kell ahhoz 6 hónap,ha viszont bírja és nem valami gagyi akkor 6 hónap után is bírni fogja!
2011. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves Joy Turner mielőtt fogy.védőkhöz zavarod olvasd el az erre vonatkozó érvényes jogszabályokat.Elmehet ugyan de ugyanazt fogják mondani amit én!
2011. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Joy Turner válasza:
Bocsánatodért esedezem Huszárné Éva! A szavatosságra gondoltam én is. De sztem ő is.
2011. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:-) Joy Tuner)Megvan bocsájtva)!De hülyeséget nem mondtak neki mert garancia tényleg nincs viszont elég baj ha a szavatossággal kapcsolatos igényeit nem mondták el neki.2 évig vevőszolgálatos voltam,jól hátsón is billentettek volna ha ennyivel elküldöm a vásárlót.
2011. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. júl. 20. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!