Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eltörölnéd az időátállítást?

Eltörölnéd az időátállítást?

Figyelt kérdés
Oroszországban eltörölték a téli időszámítást, így már többé nem állítják át az órákat. Nyári vagy téli időszámítást hagynál?
2011. júl. 24. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Eltörölném, ugyanis akkor mindenki megzavarodik csak, értelme ma már nem sok van (villanyszerelő ismerős mondta).
2011. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
én eltörölném,amit "nyerünk",azt el is vesztjük.Reggel még sötét van,akkor sokkal többen felkapcsolják a lámpát,mint este.Szerintem.Este lehet tévézni,sötétben,reggel (máraki)megy dolgozni,úgy is felkapcsolja a lámpát.És szerintem akkor sokkal több energia fogy,mintha nem áligatnánk az órát és mondjuk reggel már világos van.Nem tudom érthető volt-e,hogy mire gondolok?
2011. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eltöröltetném, ezzel az ég világon semmit sem takarítunk meg amit már nem egyszer és többen is bebizonyították. Semmi logikája nincs ennek és csak össze zavarodik az ember és állítgathatják át az összes órát meg minden. Reggel és este az emberek többsége ugyanúgy felkapcsolja a lámpákat főleg azok akik hajnali 4-5 óra körül kelnek fel.
2011. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Igen el mer már teljesen nm azé tartjuk mint amikor ezt bevezették akkor energiát takarítottak meg vele, de a mai világban ez felborult, mivel maj' minden háztartásban éjjel nappal megy vmi kütyü...

2011. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem lenne hülyeség, csak éppen fordítva kellene csinálni! Tehát nem azt, hogy akkor előreállítani, amikor úgyis egyre később sötétedik, hanem pont akkor vissza! Sőt, akár több órával is lehetne követni a sötétedést, nem csak eggyel.


A napnyugtához kellene igazodni, mert az emberek jóval több ideig vannak fent napnyugta után, mint napkelte előtt. Szerintem a világítással sokat lehetne spórolni, ha a fentieket fontolóra vennék.

2011. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!