Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelképeznek a szemek...

Andrispapp97 kérdése:

Mit jelképeznek a szemek színei szerintetek?

Figyelt kérdés
Nekem a barnáról pl.megnyugvás,nyugodt természet,de olyan benyomást kelt amikor "villámlik" a barna szem akkor olyan dörgő, hatalmas, tompa hangú pajzs,egy ugyanilyen ütés.Értitek.Arra vok kíváncsi h nektek mi jut róluk eszetekbe.
2011. júl. 24. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kék szem nekem az abszolúte üresség szimbóluma.

A barna a nyugodtság, a biztonságérzet jelképe, egyszerűen jó érzés belenézni egy nagy, csillogó, barna szembe.

A zöld a kiszámíthatatlanság, a vadság, a támadás érzését kelti. Ha jó emberrel párosul, akkor egy emberi értelemben vett ragadozó.

2011. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nekem a kékről a szerénység, ártatlanság jut eszembe (persze nem minden esetben.. -.-")

a zöld nekem különleges, abból nincs olyan sok. egyediség.

a barna meg olyan semleges, de tényleg megnyugtató belenézni egy mélybarna szembe.

(amúgy az én szemem kékes-zöldes-szürkés.. :))

2011. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát a kékszeműek általában közönségesebbek és egyszerűbbek. A barna szeműek meg idegbetegek( legalábbis azok akiket én ismerek) A zöldszemről nem beszélek mert én is az vagyok.
2011. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
:D xdxd jó nagy hülyeségeket tudtok összehordani xdxd
2011. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát mindenkinek más jut eszébe a szemszínekről. :):P
2011. júl. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az idegbetegséget adom. nekem is barna a szemem xd a zöld szemüek tulerzekenyek talán meg a szürkék is.
2011. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a túlérzékenység igaz! na befogtam. :D
2011. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy barna szemű lányt...neki mindig mindenki mindent elmond...ez is bizonyítja, hogy a nagyon nagy, és sötét barna szempár megnyugvást, bizalmat, megbízhatóságot jelképez...(nekem legalábbis)

A barna viszont amikor mérges...az teljesen más...ezt ezért mondom mert egy szintén mély barna szemű barátnőm meg olyan hogy ha hétköznap nézek a szemeibe...szintén ez a megnyugvás...a biztonság jut az eszembe..viszont a képeken (mivel modelkedik) neki már természetes szokásává vált, hogy valahogy egy mély nézéssel jelenik meg a fotókon...amikor fotózzák úgy néz, hogy akkor már a számítás... a fúrfang...szinte egy ilyen ilyesztő, fenyegető tekintetet vetít le elém...



A kék....hát nekem nem nagyon vannak kék szempárral rendelkező ismerőseim...csak kevesen...

szintén egy lány szempár van előttem...ő is kék...

róla nem jutnak eszembe olyan mély érzések...olyan semmilyen, üres a tekintete....nem is tud akkora hatást gyakorolni rám a tekintetével....viszont az árnyalat is számít szerintem...egyik osztálytársam(fiú) neki nagyon sötétkék szemei vannak..mindig mondják neki a tanárok, hogy gyöngyszemű...szerintem neki olyan mély tekintete van..selytelmes...titokzatos

egyik tanáromnak pedig fakó kék szemei voltak...vele sokat beszéltem és mindig a szemeit néztem beszéd közben(mert úgy illik) és mikor rámnézett..kicsit zavarban voltam ..de nem azért mert tanár..hanem volt valami furcsa a tekintetében..olyan volt mintha sok kínt elszenvedő...nyugalmat kereső...engem kielemző tekintet szegezett volna rám, amitől zavarba jövök és bárhogy is akarom, nem megy hogy elkerüljem azokat a szempárokat


amúgy egyik kommentelő azt írta hogy mekkora hülyeségeket tudunk itt összehordani..szerintem ez egy jó kérdés...és nagyon is sok múlik a szempárokon..a tekinteten...nem véletlenűl az a közmondás: " a szem a lélek tükre"

2011. júl. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jókat írtatok :) Érdekes olvasni. Nekem aaaa

Barna - imádom a szép mélybarna szempárt, érzelemdús, nyugodt, biztonságérzet sugalló. az ismerőseim 90%a barna szemű, velük sokkal könnyebben leszek összhangban, mint pl egy


Kékszeművel- rideg, üres...


Zöld- egyedi, különleges, vad!, kicsit más :)


Fekete(nagyonsötétbarna)- titokzatos, kicsit távolságtartó vagyok az ilyen emberekkel, mintha valami rejtegetni valójuk lenne :) meg így nehezen megközelíthetőek...

2011. júl. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki azt írta h jó nagy hülyeségeket tudtok összehordani :D

Bocs de a szemszínből ítélni az ember jellemére az több okból is félrevezető...

Az igaz, h a szem a lélek tükre, de a színéből ne vonjunk már le ilyen általános dolgokat, mert nem az mutatja meg milyen az ember!

Én például kék szemű vagyok és nem vagyok riged, meg üres, sem közönséges és egyszerű :) És biztos vagyok benne hogy nem idegbetegek a barna szeműek sem:D



Tudtátok, hogy valójában minden embernek ugyanolyan színű a szeme?

Minden ember szemében egy színanyag van, amit úgy nevezünk, hogy melanin, barna színű. A szemszínek, és azok árnyalatai csak optikai csalódások, a különböző vastagságú rétegekben jelen levő melaninnak más és más a fénytörésmutatója.

2011. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!