Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apám mennyire tilthatja meg...

Apám mennyire tilthatja meg hogy saját pénzen beköttessem a netet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bonyolult családi történet van, lényeg annyi hogy apám nője nagy hatással van apámra. 3 gyerek nevelőapja (köztük én, én 22F egyetemista). De heti egyszer ha látjuk mert állandóan a nőnél van és nem tudunk vele kommunikálni, mivel engem anő nembír (cigány és egy ordenálé állat) ezért huzza fateromat ellenem. Anyához költözés nem lehetséges. De mivel egyetmista vagyok és Mérnöki karos, sokszor szükségem van az internetre. Apám ezt kikötteti. Én nyáron sokat dolgoztam és összeszedtem annyi pénz amenyivel bőven egy évig tudnám füzetni a netet. UPC 3200ft. A probléma az hogy apám nője hatására faterom megtiltotta, hogy beköttesem. Azt mondta hogy nem engedélyezi hogy alakásába beköttesem. Koleszba nem költözhetek mivel apám révén nagy adosságot törlesztek havi 40e ft értékben. És a net 1,5 évig kell amig még suliba járok.


A kérdésem az hogy ilyen esetben mit lehet tenni? A Mobil internetet drágának találom.


Apám megtilthatja nekem hogy beköttessem a netet? Mert én életvitelszerűen élek a lakásban ő nem(de ez nincs jegyezve az önkormányzatnál).


Válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 29. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor most KI is a lakás tulajdonosa??

A tulaj szava a döntő!

2011. júl. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elöször egy kérdés: ha az apád, akkor hogy lehet egyúttal nevelöapád is - mert a kettö kizárja egymást.

Ha az apa nem látja el a gyerekek felügyeletét (mert a heti egyszeri látogatás nem az), akkor a gyámhatóságnál kell reklamálni.

Az nem világos, hogy apád adóságát miért TE törletszed, és ettöl miért ne mehetnél kollégiumba. MEg az sem, hogy egyetemista létedre honnan van annyi jövedelmed, hogy ezt tudjad fizetni, meg még a netet is.


A netet meg az köttetheti be meg ki, aki a tulajdonos, függetlenül attól, hogy ki fizetné ki (kivéve, ha albérletként van kiadva, akkor az albérlönek joga van erre)

2011. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apám a lakástulajdonos, onnan van jövedelmem, hogy egyrészt jól tanulok és kapok ösztöndíjat. Másrészt szoktam dolgozni. Azért mert behuzott a csóbe és a nevemre vette fel a hitelt... Sajnos 18 évesen hittem neki. Nem kelett volna.
2011. júl. 29. 08:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem nevelő apám, hanem vérszerinti.
2011. júl. 29. 08:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a harmadik postért. Apám nevel minket mert elváltak a szüleink, így értettem a nevelő apát. Vérszerinti apa.
2011. júl. 29. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd. A lakás tulajdonosa engedélyezheti, hogy mit csinálhatsz a lakásban. Ha te ott se tulaj nem vagy, se haszonélvező, akkor akár azt is megtilthatja, hogy holnaptól ott lakjál. 18 éves elmúltál, nem köteles rólad gondoskodni.


Ugyanakkor én azt fontolnám meg a helyedben, hogy az adósságot törleszted-e. Van valami vagyon a neveden? Ha nincs, akkor legfeljebb a fizetésedből tilthatnak. Amikor nincs jövedelmed, akkor meg nem tudnak csinálni semmit (bár mondjuk a bankszámláidat inkasszózhatják, az kellemetlen tud lenni).


Viszont akkor költözhetsz koleszba, vagy választhatod a mobil neted. Aztán ha elvégzed az iskolát, jó eséllyel lesz jó munkád, a mérnököket általában keresik. Addig meg ki tudod húzni valahogy, az adósságot ráérsz utána is fizetni.

2011. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval lényegtelen hogy a gyerek vagyok, és kapja utánam az adókedvezményt családipótlékot (ami 3 gyerek után sztem nem kevés).


Értem és köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 29. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Utánad már nem kap családi pótlékot, az alapesetben csak 18 évig jár.

Csak legfeljebb két gyerek után kaphat, ha azok után még jár, a te szereped annyi a dologban, hogy be lehet számítani a gyerekszámba azt a gyereket, aki felsőfokú tanulmányokat folytat. Vagyis két gyerek után kap családi pótlékot, de az egy-egy gyerek után járó összeg számításánál úgy veszik, mintha három gyerek lenne.

2011. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha nem adod neki oda az iskolalátogatási papírt, amit évente be kell csatolni az államkincstárnak, akkor még ettől a kedvezménytől is megfoszthatod, ha akarod.
2011. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom. Akkor ezek szerint nem sok esélyem van.
2011. júl. 29. 12:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!