Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet úgy kérdezni az angolban...

Lehet úgy kérdezni az angolban, hogy a mondat elejére nem teszünk kérdőszót? Úgy értem, hogy ez így helyes?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például beszélgetünk valakivel (vagy chatelünk), aki mesél valamit és erre egyfajta reagálásként visszakérdezünk, pl: you do? vagy: you filmed it? vagy: he did? Ez így helyes? Vagy mindig kell kérdőszó?
2011. aug. 2. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem kell kérdőszó fő


a "you filmed it" biztosan rossz


viszont a "he did?" mehet


de hallgassunk meg még másokat is

2011. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hülyeséget mondok-e, de visszakérdezésnél ilyesmit tudok elképzelni:

-I killed someone.

-You did what?

2011. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nyelvtanileg helytelen ugyan de a közbeszédben alkalmazzák. Elég gyakran használják de nyelvtanilag akkor is orssz.


Jobb lenne:


What you have done?

meg talán a What you did? <--bár ebben nagyon nem vagyok biztos.

2011. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsónak: A What You Did? itt nem jó.

kérdező: ha valaki mond valamit neked, tegyük fel azt hogy I really like You. te meg azt mondod You Do? ez olyan mintha azt mondanád Tényleg? Kérdőszó csak akkor kell mindíg ha nyelvvizsgán vagy, egyébként az amcsik, és az angolok mindent szeretnek rövidebben, egyszerűbben mondani.

2011. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!