Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sárospatak, Sátoraljaújhely...

Sárospatak, Sátoraljaújhely mondd valakinek valmit?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen korosztály és nem?
2011. aug. 5. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Sárospatak a világ legszebb városa!!!!!!! 30/N
2011. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jártál már a világ minden városában?
2011. aug. 5. 03:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen válaszoltam a kérdésedre, de ez természetesen szubjektív dolog. NEKEM a legszebb. Oda jártam iskolába, még ha nem is jártam a világ minden városában.

De ha a kötekedésen kívül van kérdésed is, szívesen válaszolok.

2011. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sátoraljaújhely-Széphalom a magyar nyelújjítás bölcsője >>> Kazinczy! Tehát itt beszélik a legszebben és helyesen a magyar nyelvet! [akkoris JÖSZTÖK!!!] Kossuth Lajos itt járt gimnáziumba. - Sárospatakról Petőfi így írt: „Szent föld ez. E város volt a magyar forradalmak oroszlánbarlangja. Itt tanyáztak a szabadság oroszlánai.” Kell ennél több? Itt született 1207-ben Árpád-házi Szent Erzsébet. Comenius Ámos János (1592-1670) cseh-morva származású pedagógus, Lorántffy Zsuzsanna meghívására érkezett Sárospatakra. Akkoriban a kultúra neves helyszíne volt, amiatt is nevezik így: "A Bodrog parti Athen". 1708-ban országgyűlés volt Sárospatakon, amit II. Rákóczi Ferenc hívott össze. Nézd meg az 500 Ft-ost, mi van rajta. Hogyhogy milyen korosztály? Mindenféle.
2011. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!