Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudod elképzelni a 4D-t?

Hogyan tudod elképzelni a 4D-t?

Figyelt kérdés
Már a mozikban is mondják, hogy lesz 4D és a 4D meghatározója az idő lesz. Nem tudom elképzelni, hogy mi is lesz az az idő. Ti mit gondoltok?
2011. aug. 23. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Én külföldön láttam kiplakátozva a négy dés mozit, azt írták, hogy ott vannak szagok is, amellett, hogy maga a film 3D.

Ja, olyanba voltam, ahol hőmérséklet változás volt, szag, meg ha kellet esett a hó, vagy a székek remegtek, ilyenek. :D

2011. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, én az 5d-n gondolkodtam.
2011. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emberek, a 3D - ha úgy vesszük -

4D. A 3D jelentése ugye a három dimenzió, avagy szélesség, hosszúság, vastagság, plusz még van az idő is, de ez így már összesen 4 dimenzió, tehát 4D. A filmben is telik az idő, attól függetlenül, hogy akárhányszor meg tudod nézni, tehát a 3D film valójában 4D is lehet. Ha nem értitek, szóljatok, megpróbálom érthetőbben.

2011. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát a szagok, meg remegő székek már annyira élethűek lehetnek, hogy teljesen olyan mint a valóság :D (majdnem)
2011. szept. 4. 14:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és a 3. kommentelőnek mondom, hogy ezen már én is elgondolkozdtam, hogy 3D-ben is ugyanúgy telik az idő :D Ha úgyvesszük, akkor tényleg lehet a 3D 4D. 5D már nagyon érdekes lehet, de akkor ezt is lehetne folytatni, hogy a 3D lehet 5D mert érezzük a szagokat... Na majd meglátjuk milyen lesz. Nagyon köszi a válaszokat :)
2011. szept. 4. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

De az, hogy például érezzük a szagokat, nem számít szerintem. Mert ugye hol érezzük a szagokat? A mi dimenziónkban. Attól, hogy szimatolunk, még ugyanúgy van szélesség, magasság, vastagság, idő. Nem kerülünk át a szagok miatt másik dimenzióba. Szerintem.


(a 3. kommentelő voltam)

2011. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, és saját magam még azzal is kiegészíteném, hogy a "szagok" már csak azért sem lehetne külön dimenzió, mert ahhoz, hogy a szag terjedni tudjon, mindenképpen jelen kell lennie a térnek. No meg persze időnek is, mert ha - tegyük fel - ITT elkezdődne egy szag terjedése, majd IDÁIG terjedne, akkor LENNIE KELL egy időpontnak, amikor még nem ITT volt, avagy amikor terjedni kezdett.
2011. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!