Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy terület vagy helyiség...

Ha egy terület vagy helyiség be van kamerázva, köteles ezt kiírással jelezni?

Figyelt kérdés
Mert a lakásunk folyosóján van és én még nem találkoztam semmilyen kiírással....aztán szerintem már későn vettem észre :D
2011. aug. 26. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért? Mit csináltál?
2011. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben társasházban laksz, csak úgy simán nem szerelhetnek fel kamerát. Ezt a közgyűléssel meg kell szavaztatni, mert ennek hiányában a személyiségi jogaidat sérti. Nálunk (10 emeletes panel) volt szó a közgyűlésen róla, de nem szavazta meg a lakóközösség x százaléka. Ennek ellenére felszereltette a közös képviselő, (jó sok pénzért)

aztán egyszer "eltűnt" a helyéről. Leszerelték... megtudtam, hogy többen reklamáltak, hogy ők nem szavazták meg, így le kellett szedni. Feleslegesen kidobott pénz. Ha nálatok a közösség nem szavazta meg (jegyzőkönyvbe kell rögzíteni a szavazás eredményét) a kamera használatát, jogtalanul szerelték fel. Kérdezz rá a közös képviselőre.

2011. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy bírósági ügy ahol egy roma betört egy magánszemély lakásába, ami be van kamerázva, de nem volt sehol kiírva. az a bizonyos roma számolja a milliókat, mindent felvett a kamera, de mivel a személyiségi jogait sértette hogy veszi a kamera, ezért perli a tulajt. és a felvétel ilyenkor nem bizonyíték. tanúlság: kamerát szerelhetsz fel de rakj ki a kapura egy táblát hogy kamerával védett terület.
2011. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ha mondjuk napi 14 óra után ép, hogy csak betudsz esni az ajtón és akarva akaratlanul mondjuk megvakarod a segged annak tudatában,h senki sem lát, akkor azt szeretném,h tényleg senki se lássa :) De lehetne más intim történésről is szó.
2011. aug. 31. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!