Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen büntetést adnál az...

Milyen büntetést adnál az ilyeneknek? Mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés

Nemrég történt olyan eset (nem tudom már hol, de nem Magyarországon) hogy egy 2 éves gyerek meghalt, mert a szülei (vagy ha csak 1 ember neveli akkor az az 1 ember) olyan szinten számítógép (értsd : játék) függő volt hogy inkább a virtuális gyerekükkel törődtek.


De nem csak ez az 1 eset volt, rengeteg ilyen eset van, hogy azért hal meg valaki mert nem eszik-iszik hanem megállás nélkül pl WoW-ozik (most csak ez jutott eszembe példának, én nem WoW-ozok, meg hallottam hogy elég durva függőséget tud okozni).


Mit gondoltok az olyan emberekről akiknek mindenáron gépezni kell mert olyan szinten függő?


(A függő és a sokat gépező között azért van különbség szerintem vagy nincs? mert sztem aki csak szimplán sokat gépezik néha, az nem függő)


Előző osztályomba volt olyan gyerek aki szabadidejébe már a suliba is gépezett, mert függő volt. Rossz volt ránézni.


tehát:

×××××

1. Milyen büntetést adnál olyanoknak akik a függőségük miatt megöltek valakit vagy MAJDNEM ők haltak bele? (mert sztem az elvonókúra nem épp ideális mert sokszor nemis használ)


2. Mit gondoltok a számítógép (vagy játék) függőkről? Miért függők? Mi jó ebben?


2011. aug. 27. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Akik miatt meghalt valaki, azoknak halálbüntetést, vagy börtönt, ahol persze semmi elektronikus dologhoz nem tudnak hozzájutni.

Akik függők, azokat is kitenném a hegy tetejére, a remetékhez, hogy észhez térjenek.

2011. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Függők azért függők, mert valami pótolni akarnak az életükbe, mert ott szépen el tudnak menekülni a saját kis világukba, egy kattintással el lehet intézni a dolgokat, ez a gyerekes eset.

Mi a jó benne?

Semmi, csak azt hiszik, hogy jó, szerintem biztonságban érzik magukat, vagy csak betegek.

Nem bűntetném, de durva elvonóra küldeném őket akik csak saját magukra veszélyesek. Amúgy azért nem használ, mert az emberek betegesen ragaszkodnak a múltbeli dolgaikhoz. Meg azért is nem mindenkinél válik be, mert sokan fel se ismerik, hogy baj van, meg másokat hibáztatnak. Tényleg van akit nem lehet segíteni, de valakin lehet.

Tőlem függhetnek, ha nekik megfelel, de tudják, hogy lenne más és jobb dolog, amit tudnának csinálni. Mondjuk sétálni.

Mondjuk van olyan ember, aki a munkája miatt gépezik sokat, mert mondjuk ott talál anyagokat, vagy mondjuk program segítségével tervez vagy számol, vagy csak anyagot keres a tanulmányaihoz. Akkor meg szerintem azzal nem lehet mit tenni.

Én nem szoktam játszani számítógépes játékokat, mert bevallom nem szeretek.

Ha függőség miatt megöltek valakit, akkor elvonó, ha nem jönne be dutyi.

Én sem értem miért kell játszani órán meg szünetekbe, és én is találkoztam már ilyennel.

2011. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Az általad leírtakra már van törvényi tényállás (kiskorú veszélyeztetése, gondatlan emberölés). Csak az, hogy számítógépfüggők nem minősítő körülmény.
2011. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Igen ismerek én is gépfüggőket, de még nem találkoztam ilyen esettel hogy követetten ez okozta volna valakinek a halálát, vagy bármilyen kárt okozott volna.

Persze van pár zakkant gépfüggő aki tömegmészárolt, de ezt nem lehet a játékok rovására irni mivel a hajlamot bármilyen más ilyen dolog előhozhatta volna, könyv film hiradó bármi más.

Függőség sokmindennel szemben kialakul, de el kell ismerni. DE mint ahogy már többször vizsgálták, a játékok nem ártanak normális embernek, sőt jelentősen fejlesztik a készségeiket és az ismereteiket. Korhatárosak és többet ami valóban ártalmas lehet be is tiltottak, (huligans)

Ha valaki MAJDNEM belehal a függőségébe és felnőtt korú és ezzel nem veszélyeztet másokat, a fölött nem kellene itélkezni vagy büntetni mert engedd már meg neki hogy azt csináljon magával amit akar, ő sem szab neked feltételt hogy milyen szokásaidal hagyj fel ami a magánügyed.

Ha kárt okoz másnak arra megvan a büntetési tétel.

De mi lenne ha jobban utána járnál ezeknek a dolgoknak és nem csak a végletes példáknál ragadnál le?

Gondolj csak CoD szerb horvát bosnyák serverekre ahol a korábban egymást gyülölő nemzeti csoportok között öszinte és mély barátság alakult ki, és nem türik ha valaki úszitó célzattal áll neki játszani.

2011. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!