Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi nevet kell magyarítani?

Külföldi nevet kell magyarítani?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, ha a gyerekemnek szeretném a Joseph (ejtsd.: dzsozef) nevet adni, azt megtehetem ahogyan írjuk (Joseph) vagy magyarítani kell, a kiejtés szerint, tehát személyi igazolvány stb. -ben így szerepelne.: Xyz Dzsozef

(azért kérdezem mert hallottam valami ilyesféle már érvényben lévő új törvényről)


2011. aug. 29. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

tudom, hogy nem lesz hasznos a válaszom de olyan szó nincs, hogy magyarítani, max. magyarosítani!

Amúgy szegény gyerekkel miért akarsz ennyire kiszúrni?

2011. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Először is van olyan szó hogy "magyarítani" sőt nyelvtani szabály is van rá, tehát magyarosítani és magyarítani két külön fogalom. Továbbá a családi örökség része ként van a József név, de ezt nem szeretném adni neki, de az angol megfelelője tetszik, amit viszont csak akkor adnék neki, ha szerepelhet a személyiben Xyz Joseph ként, és nem kell így írni.: Xyz Dzsozef azaz ahogy magyarul ejtjük úgy ítjuk alapon
2011. aug. 29. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Jó van ilyen szó, rosszul fejeztem ki magam, de így nem használják! De most nem fogok itt leállni vitatkozni, használd így...
2011. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a kérdés inkább az, hogy miért nem akarod Józsefnek hívni, pláne, hogy családi örökség. Én nem hívnám joseph-nek, mert nem magyar név. Szóval a kérdés: miért nem József? Sokkal értelmesebb név, mint a Joseph.
2011. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 02:04

Ez nem kérdés, elvégre egyéni döntés, és a válaszod teljes mértékben haszontalannak bizonyul, nem kapcsolódik a kérdésemhez, és egyáltalán nem is válasz a kérdésre, de egy rövid válasszal is lerendezhetném, "Mert így döntöttem"

Kinek mi köze hozzá!


Bár családi örökség, de én sem szeretem, rendben hogy Magyar, de régiesnek, elavultnak és kellemetlen kiejtésűnek tartom, azonban úgy vélem, a hagyomány nem vész el teljesen, ha pl. angol megfelelőjét adom, kiejtésileg és írásilag bár módosul, de jelentésileg és további szempontok szerint nem, továbbá, nem érdekel ki mit mond, nekem és a feleségemnek tetszik.


Az meg a TE dolgod hogy a TE gyerekedet hogyan hívnád, az én gyermekemnek nem tervezem hogy Magyar neve lesz, ahány ház annyi szokás, kinek mi köze hozzá! (a te felfogásodról a "legényanya" című film jut eszembe)


Azon kijelentésed hogy értelmesebb alapjában véve is hatalmas butaság, nem lehet valamire ezt mondani, ha jelentésileg mind a kettő ugyanazt tartalmazza, azaz ugyanannyira értelmes vagy értelmetlen, ez puszta logika! És igen, mi a gyerekeink nevét, jelentésük alapján adjuk!



És végül.: Szerintem a kérdés az.:

"Külföldi nevet kell magyarítani?


Az lenne a kérdésem, ha a gyerekemnek szeretném a Joseph (ejtsd.: dzsozef) nevet adni, azt megtehetem ahogyan írjuk (Joseph) vagy magyarítani kell, a kiejtés szerint, tehát személyi igazolvány stb. -ben így szerepelne.: Xyz Dzsozef

(azért kérdezem mert hallottam valami ilyesféle már érvényben lévő új törvényről)"


Kérek mindenkit, aki tud erre válaszoljon, nem kérünk mellébeszélést, sem kioktatást, így döntöttünk, és csak egy ésszerű választ szeretnénk, aki pedig nem tud okosat mondani, ne irkáljon, és legfőképpen mindenki döntse el a saját gyerekének nevét, mi így döntöttünk, és ez a lényeg!

2011. aug. 30. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Jólvan, te tudod. Szerintem szemétség a gyerekkel szemben, de nem az én problémám.
2011. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
16:07 Ne pofázz már bele bazeg, majd ha más nevet szeretne akkor megcsináltatja, nem sajnálom én a pénzt a fiam boldogságára, de egyenlőre nem fog rá panaszkodni, de had döntsem már el hogy fogom hívni a gyermekem, az anyja nem ellenzi, az apja sem, te meg egy senki ismeretlen vagy aki ne pofázz bele más dolgába, ha van családod azzal azt csinálsz amit akarsz, ha nincs akkor majd azt csinálsz vele amit akarsz. Feltettem egy normális kérdést, aki csak bele akar pofázni kérem inkább maradjon csendben, a továbbiakban értelmes és kérdéshez kapcsolódó válaszokat pedig előre is köszönöm!
2011. aug. 30. 18:50
 8/13 anonim ***** válasza:

huuu, hát gratulálok a szép meg nyilvánulásodhoz, de nem is baj, ez is csak téged jellemez.

Elmondta a véleményét szerintem egész kulturáltan, veled ellentétben!

Máskülönben nem érdekel senkit, hogy a szerencsétlen gyerekedet, hogy fogják hívni, csak meglepő egy név lesz! De ti tudjátok!

Szóval jó lenne, ha megtanulnál legalább helyesen írni már, ha így le tudsz szólni másokat...

2011. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

huuu, hát gratulálok a szép meg nyilvánulásodhoz, de nem is baj, ez is csak téged jellemez.

Elmondta a véleményét szerintem egész kulturáltan, veled ellentétben!

Máskülönben nem érdekel senkit, hogy a szerencsétlen gyerekedet, hogy fogják hívni, csak meglepő egy név lesz! De ti tudjátok!

Szóval jó lenne, ha megtanulnál legalább helyesen írni már, ha így le tudsz szólni másokat..



Csak nekem tűnik úgy, hogy NEM VÉLEMÉNYT KÉRTEM, fent lehet olvasni a kérdést amire választ vártam, de az egészen más, ha véleményre van szükségem, arra ott a feleségem, a családom, a rokonaim, de nem kértem hogy egy ismeretlen könyvelje el milyen nevet adjak véleménye szerint a gyerekemnek!


Utolsó, kíváncsi lennék, hogyan reagálnál ha teljesen ismeretlenek beleszólnának olyan dolgokba amik csak rád és a párodra (ha van) tartoznak, gondolom te sem tűrnéd hogy kioktassanak vagy leszóljanak a öntésetek miatt!


Jól mondtad, mi tudjuk és téma lezárva! Ezentúl ha lehet kérem akit érdekel, koncentráljunk az eredeti kérdésre, és hanyagoljuk hogy ki szerint "normális" vagy nem "normális" név, így döntöttünk, senkinek semmi köze hozzá, kérem a továbbiakban a kérdésre válaszoljatok ha lehet, vagy ha nem tudtok akkor inkább hanyagoljuk, és ZÁRJUK LE A TÉMÁT!


(a helyesírásom pedig ha nem is kifogásolhatatlan, de messze átlag felett van így is, ezt mind iskolai végzettségeim mind munkáim igazolni tudják!)

2011. aug. 31. 09:58
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Nos, én teljes mértékben a kérdezővel értek egyet. Ez egy arany középút, hogy legyen benne hagyomány, de mégse legyen teljesen régies és elavult.. Nem kell mindig csak a régi dolgokhoz ragaszkodni. (szerintem)

Ráadásul, valóban igaz, hogy mindenkinek szíve jog eldönteni, milyen nevet adjon a gyerekének. Én már halottam sok olyan gáz magyar nevet is, aminél kb minden angol név jobb, szval... nem kell ezt nemzetiségi kérdéssé tenni...

Na de csak, hogy válaszoljak is valami értelmeset, nekem erre a Kevin név jutott eszembe, amit így, egy az egybe vett át mostanában hazánk, szóval szerintem lehetséges. (és nagyon népszerű is mostanság)

Természetesen, azt nem tudom, mindenre igaz e ez, de szerintem a legjobb módja ennek, ha utána jársz valami hivatalban... nincs erre valami külön hely? Önkormányzat, vagy... huh, nem tudom, hol szoktak anyakönyveztetni?

Hát, bocsi, a nem túl hasznos válaszért:D

2011. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!