Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor ha a szóbeli...

Mit tehetek akkor ha a szóbeli felmondás ellenére nem akarja kiadni a főnököm a kilépő papírjaimat?

Figyelt kérdés

Augusztus 01-én szóban jeleztem a főnökömnek hogy elköltözök vidékre és a bejárás megoldhatatlan mivel a távolság 300 km.

Így felmondok közös megegyezéssel,amit ő el is fogadott.

Ma találkoztam vele és közölte,hogy nem tud elengedni,mert nem talált helyettem senkit.A szerződés szerint 30 nap a felmondási idő ami ma le is járt, de ő sem a papírokat nem adja ide és fizetni sem fizet.

Most mit csináljak, kérlek segítsetek!!


2011. aug. 30. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szó elszáll az írás megmarad.

Hivatalosan csak írásban lehet felmondani.

Fönököd nem csinál semmi helytelent ha nem adja ki és vár a te felmondásodra. Ha nem mész be dolgozni akkor viszont téged azonnalival kirughat és feljelenthet és meg is büntethetnek ha ezzel a cég kárt szenvedett.


Fizetni persze ki kell a fizudat mint mindig. Ha esetleg ezt nem teszi meg a szerzödésetekben szerepelt napig akkor viszont te azzonalival elmehetsz de azt is írásban kell megtenni és okként a nem fizetést megjelölni.


nem értem miért nem írtál egy egyszerü felmondást.

én tök butuska vagyok de soha nem mondanék fel írásos papír nélkül.


én eddigúgy csináltam hogy amikor tudtam mikor akarok elmenni, oda álltam a fönök elé megbeszéltük és én magam kérdeztem rá hogy mit írjak akkor a felmondásba. majd ö is aláírta közösnél a felmondást és ennyi.

2011. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A főnökömmel egyébként jóban voltam,és ő egyébként vállalkozó és természetesen nem is annyi fizut kaptam amennyire be voltam jelentve,és ő szóban el is fogadta a felmondásomat,viszont így még lakni sem tudok sehol.

2011. aug. 30. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!