Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ennyire rosszak az emberek...

Ennyire rosszak az emberek szövegértésből vagy el sem olvassák a kérdést, és úgy válaszolnak? Vagy én nem fogalmazok érthetően?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor veszem azt észre, hogy nem a kérdésre válaszolnak, vagyis inkább nem azt, amit kéne. De a válaszoló úgy érzi helyes a válasza - minden bizonnyal - csak éppen nem ahhoz a kérdéshez. Most nem a trollokról van szó, és nem is azokról, akik félreolvasnak egy szót.

Itt a kérdésem, amit nem értett meg a válaszadó. --> http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__2157874-a..


(Hasonló kérdésem volt már, de mindig kétféle választ kapok. 1. Ismert művek, mint a Narnia, 2. Nem angol gyermekirodalom)


Nem célom, hogy reklámozzam egy korábbi kérdésemet, csak egy példa volt, hogy a válaszolók mennyire rosszak szövegértésből.


2011. aug. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

15 alma van a kosárban!

komolyra fordítva, legyél boldog, hogy ilyen kérdésre valaki válaszol, aztán még le is oltod szegényt? legalább felsorolt néhányat. Am miért kell neked pont Angol gyermek irodalom?(suli vagy ilyesmi, ugye?) am menj el könyvtárba, ott biztos tudnak segíteni ;)

2011. aug. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na, aztán te sem vagy jobb! :(


Nem leoltottam, felvilágosítottam. Miért pont angol? Mert tapasztaltam, hogy az angolok nagyon jó ifjúsági irodalmat írnak. Magamnak kell. Ismerek is jó néhányat, de hátha tudnak tudnak tanácsot adni mások. Tudod, más oldalakon az emberek segítőkészek, de mielőtt segítenek, elolvassák, pontosan mit is szeretne a másik, nehogy lejárassák és feleslegesen törjék magukat úgy, hogy a másik embernek sem segítenek vele. Ez a fajta igénytelenség csak itt szokás. Akkor oltottam volna le, ha szólok, hogy legyen kedves, adja meg a tiszteletet, és írja a tulajdonneveket nagy kezdőbetűvel.


Legyek boldog, hogy egy ilyen kérdésre válaszol valaki? Miért? Milyen kérdést kéne feltennem? Az oldal arra való, hogy kérdezzünk, és nem olyan ökörségeket, amiket néha látni, hanem olyat, ami tényleg fontos.


Nekem elegem van már abból, hogy valaki kérdez valamit, de normális választ nem kap, hanem egy linket, vagy ajánlatot a Google használatára - mikor kiírta, hogy ott nem találta a választ -, esetleg a tiéd, hogy menjek a könyvtárba. el is mentem volna, ha nem este fél kilenc lett volna. Tudod, nálunk falun ez kicsit máshogy működik, de érdekes módon mi még tiszteljük az embereket, az idegeneket is, én téged is.

2011. aug. 31. 08:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, teljes mértékben igazad van. Sajnos em tudom, miért van ez de valószínűleg azért, mert senkit nem érdekel a másik. A google-t ajánlgatóknak néha szívesen megmondanáma magamét, ugyanis az szinte sosem segít semmiben, ami egy picit is összetettebb.


De ne húzd fel magad ezen, mert az ilyenek úgysem olvassák el, nem veszik a fáradtságot a gondolkodásra. Ebbe sajnos bele kell törődni. =/


Ha nem túlságosan ragaszkodik a magyar nyelvhez a kérdésed, akkor próbáld meg a Yahoo Answers-t. Olyan, mint ez az oldal, csak értelmes emberek válaszolnak.


Például ezt a könyves kérdésedet fel is teheted, a címét megtalálhatod magyarul, ha beírod az eredetit a Libri vagy a Bookline weboldalán a keresőbe. ^^

2011. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
yahoo answer-en értelmes emberek? na ne nevettess, ugyanilyen, csak nem csak idióta magyarok olvassák, hanem idióta külföldiek is -.-
2011. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!