Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék Parlagfű teát...

Hogyan tudnék Parlagfű teát készíteni?

Figyelt kérdés
Nem találom a receptet sehol. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 1. 21:56
 1/5 Yarra válasza:
Hűha, nem is hallottam, hogy parlagfűből teát készítenek. Az mire jó? Sajnos viszont segíteni nem tudok a recepttel kapcs, csak kíváncsi voltam. :)
2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet enni nyersen is. Én ilyenkor apróra összevágom, mint a petrezselyem zöldet szokták, s van úgy, hogy azzal, vagy zellerzölddel együtt vágom össze és a kiszedett ételekre(be) szórom (kenyér, szendvics, leves, főzelék, rizs, tészta, stb.) kása. Ugyanezt teszem a szárított porával is!


Lehet szedni még zsenge korában is, de a leg értékesebb, amikor virágzás előtt még nem nyíltak ki a bimbói. Ilyenkor minden értékes anyag még a növényen belül van. Amikor már elvirágzott, akkor is jó gyűjteni, de akkor többet kell belőle fogyasztani.


Szárítani úgy kell, hogy először meg kell mosni tiszta vízben, majd ezüst kolloidos vízben le kell öblíteni. Ezután lerázzuk róla a vizet és szétterítve tálcákon szárítjuk, de ne a napon, hanem száraz szellős helyen (veranda, tisztaszoba, tornác, stb). Amikor leszáradt, kézzel össze kell törni, morzsolni és befőttes üvegekbe kell gyömöszölni, majd celofánnal le kell zárni. Időnként a nagy 5 literes befőttes üvegből vegyünk elő nagyobb mennyiséget, amelyet szintén még összébb törünk, majd turmixgépbe tesszük és jól összezúzzuk. Ha még finomabbra szeretnénk őrölni, akkor tegyük kávédarálóba és ott tovább finomíthatjuk az őrlés szemcsenagyságát. Ilyenkor az erősebb szára is jól porítható. Így felhasználva jól hasznosulnak belőle a beltartalmi értékei.


Felnőttnek az adagja egy púpozott teáskanálnyi por, étkezésenként. Gyermekeknek 6 éves kor alatt elég egy csapott kávéskanálnyi étkezésenként. 10 éveskor felett már lehet nekik adni a felnőtt adagot. Van aki felnőttként, étkezésenkét egy vagy két evőkanálnyit tesz az ételeibe és keveri össze azzal. Jómagam is így fogyasztom.


Lehet a szárított, vagy a zöld leveleiből teát is főzni. Ilyenkor desztilláltvízzel készítsük a teát és egy literhez egy púpozott teáskanálnyit tegyünk. Ha nem szeretjük keserűen, akkor tehetünk vele együtt forrázásra egy teáskanál sztívia port is. Nagyon jó immunerősítő a parlagfű tea!! Ha zöld levélből és szárból főzi a teát, akkor nagyobb adag zöldet kell leforrázni, mint a szárított őrölt porként való felhasználnálásnál.



Google első találat.

2011. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jó én béna vagyok, de nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál 22:05-ös :) az előző kommentálónak, pedig, most tanultál valami újat, egyébként meg allergiára szokták inni/enni
2011. szept. 1. 22:41
 4/5 anonim válasza:
Nem tudom hogy mire szeretnéd fogyasztani nem jó semmire,ha volna benne valami fantázia,ez a leleményes Magyar már elárasztotta volna a piacot vele.
2012. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A parlagfű egy ősi intelligens növény, az a feladata, hogy megóvja a földet a kiszáradástól. Régi gyógynövény könyvek leírják több gyógyító tulajdonságát, de meg is lehet enni, mert nagyon sok vitamint tartalmaznak a levelei és a virága, meg a pollenje is. Ezért szeretik legelni az állatok is. A múlt századelőn az előkelő szalonokban az ambrózia illat volt az úri, és az előkelő illat. Ez pedig a parlagfű, az ambrosia artemisifolia illata volt. Aromaolaját aroma mécsesekben hevítették, de lehetett kapni a szárított, összesodrott leveleiből készített füstölőt is. Azért kell irtani, mert a gyógyszeriparnak nagy ellensége. Őssejt szaporító. A neten érdemes utánaolvasni: Szabó Gyuri bácsi, Weixl-Várhegyi László is elismerően ír hasznáról és gyógyító hatásairól.
2021. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!