Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álom-lista. Szokványos dolog,...

Álom-lista. Szokványos dolog, hogy listát írunk az álmainkról? "Amit szeretnék elérni, megvalósítani az életben. "

Figyelt kérdés

Sokszor szoktam gondolkodni azon, hogy mennyi mindent szeretnék még elérni, kipróbálni, megszerezni, megtenni... Hogy milyen álmaim vannak... És azon gondolkodtam, hogy már tollat kéne ragadnom, és fölirkálnom sorba egymás alá ezeket az álmokat egy lapra. De... ez megszokott dolog? Más is ír ilyesmi listát? Álmokról, kitűzött célokról?

Kinek milyen listája van? (Ha nem titkosak, vagy túl személyesek, meg is oszthatjátok őket itt.)


2009. ápr. 20. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát én írtam ilyen listát, de még nem igazán tudtam beteljesíteni egyik álmomat sem! De van még rá idő, csak összejön valahogy :D szerintem nem tré, ha listát irsz! Az enyémen ezek vannak :

-szeretnék egy lányt az élketembe, akit nagyon szeretek, és aki ugyanúgy viszontszeret

-szertnék saját házat

-szeretnék saját kocsit meg jógsit is előtte-

szeretnék nyugis melóhelyet, ami jól fizet, és sok szabadidővel párosúl

-szeretnék majd később egy pár gyerkőcöt

jó, még lehet nem tökéletes a listám, de folyamatosan dolgozom rajta

21/F

2009. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, és erről világosított föl bátyám, hogy: "ezek nem is álmok." Félre ne érts, nem leszólni akarom a te listádat, meg hát én is hasonlókat irkáltam a képzeletbeli listámra... csak az "álom" fogalma nála kicsit mást jelentett. Az, hogy az embernek lesz felesége/férje, gyerekei, lakása, kutyája, kocsija, egyszóval élete, nem "álom", hanem terv, meg valamiképp elég egyértelmű dolog is.

Az álom az olyan, mint pl: "szeretnék egyszer élőben látni egy zsiráfszülést" Vagy nem tudom... Valami extrém dolog, ami tényleg csak álom, ami sok küzdelem és kitartás árán válik valóra... Az lehet egy élmény átélése is, vagy egy utazás, vagy egy találkozás, vagy egy régen vágyott dolog megszerzése, akármi... Érted, mire gondolok?

Na, az ilyen listákkal mi a helyzet?

2009. ápr. 20. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenkinek más az álom, és sokszor a Te általad vett tervekkel összemosódik. Például, hogyha valakinek nincs elegendő pénze, számára csak "álom" egy ház, vagy autó. De nagyjából értem mire gondolsz:):)


Személy szerint, még sose csináltam ilyen listát. Terveim vannak, de hogyha jobban bele gondolok, nincsenek is álmaim...Próbálok mindig a realitás talaján maradni és megvalósítható dolgokat kitűzni magam elé.


De Te csak nyugodtan írd össze ezt az álom-listát!:) Lehet, hogy most csak egy álom, később terv lesz belőle aztán pedig valóság. Sosem szabad feladni, és bármit "csak egy" álom kategoriába sorolni!


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
eklső vagyok! akkor ez inkább élmény lista amiről beszélsz, hát akkor olyanom nincs, vagyis eddig nem volt. de lehet írok egyet, hamár igy felvetődött bennem!
2009. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tündérleány: igen, nálam is eléggé összemosódik. Álmok, célok, tervek, élmények, elképzelések...

Hogyan is említhetném egy lapon azt, hogy szeretnék végigmenni egy katonai kiképzőterepen (igen, ez egy rejtett vágyam), és azt, hogy szeretnék egy saját építésű házat (holott közöm sincs az építészethez)? Vagy azt, hogy "egyszer lesz egy afgán agaram" azzal, hogy "legalább 3 gyereket szeretnék"... Tényleg, elég tág fogalom...

2009. ápr. 20. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, mire gondolsz. Amit az első írt, azok sablonok: tehát alap, mindenki szeretne házat, kocsit, családot, jól fizető állást, stb. Ki nem? És ott vannak a személyesebb, belső vágyaink, mint pl amiket te is említettél. Én is leszoktam írni az álmaimat is, és a terveimet is, mert így előttem vannak, látom a célomat.
2009. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!