Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Viselkedhet így egy általános...

Viselkedhet így egy általános iskola igazgatója, hol lehet panaszt tenni ellene?

Figyelt kérdés

Már tavaly is összevesztünk, mert nagyobbik lányomnak kötelezővé tette a napközit. Akkor még úgy gondoltam, hogy az hasznos, csakhogy a napközi ellenére egy hónappal fél év előtt a gyerek több tantárgyból is bukásra állt. Bementem, megbeszéltem a tanárnővel, hogy nem szeretném napköziben hagyni a gyereket. Ezekután felhívott az igazgató, és elkezdett velem veszekedni, hogy ezt ő dönti el, mert ő az iskola igazgatója. Erre mondtam, hogy "én meg a gyerek édesanyja", akkor ebben maradtunk. Hetedikes lányom nem járt többet napközibe, hármas-négyesre feljavította a jegyeit. Idén ugyanez az ötödikes lányommal. Nagyobbik hív, hogy a húga zokog, mert nem engedik haza napköziből. Bementem, a napközis tanárnő még nekem sem(!) adta ki a saját lányomat, azt mondta beszéljem meg az ig.helyettessel. tavaly vele is összevesztem, úgyhogy tudtam, hogy itt bajok lesznek. Ő simán lerázott, küldött az igazgatóhoz. az igazgató (mások szerint is) egy arrogáns, bunkó, fölényes férfi, mindenféle tanári képzettség nélkül, csak jókor volt jó helyen, és sok mindenkit ismer. Az első egy-két mondat után már kiabált velem, én persze próbáltam nyugodt maradni, hogy vegye már észre magát, de ez nem következett be. Kiderült, hogy azért fogták bent a gyereket, mert tavaly párszor hiányzott a leckéje. Mondtam, hogy azért a harmadik iskolai napon azért még előlegezzük meg a bizalmat a gyereknek. A végén azt felelte, hogy szabad iskolaválasztás van, ha nem tetszik vigyem át a gyereket máshova. Megmondtam, hogy gondoltam rá, de azért mert mi utáljuk egymást, a gyereknek ne kelljen már buszozgatnia (az iskola mellett lakunk), plusz itt vannak a barátai. Ja, és állítólag oktatási törvényben van, hogy a gyerek kötelezhető tanszobára/napközire, a szülő akarata ellenére. Kértem, hogy mutassa meg ezt a bejegyzést, erre elterelte a szót... Kijelentette, hogy egy hónap próbaidőt kap a gyerek, és ha a hónap végén úgy látja, azonnal "berántja" napközibe...


A véleményetekre lennék kíváncsi, és azt kérdezném, hogy bepanaszolhatom-e valahol az igazgatót, mert ezt már nem fogom lenyelni. Tavaly ugyanezt eljátszottuk, ráadásul legkisebb lányom most ment elsőbe, ugyanoda.


2011. szept. 6. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a napközire nem kötelezhető a gyerek. Ehhez semmi köze a jegyeknek. Menj be az önkormányzathoz (valami megfelelő osztályra, pl. Intézményi és humán kapcsolatok igazgatósága) és ott kérj pontos tájékoztatást. De ha bepanaszolod az igazgatót, azzal lehet, hogy csak ártasz a gyerekeknek. Inkább csak érdeklődj, hogy mik a lehetőségek, jogos-e a sérelmed.
2011. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen kizárt, hogy a gyereket nem adhatják ki a szülőnek a napköziből. Meg az a szóelterelés elég gyanús. Ha az észérvek nem működnek, jogi vonalon kell tárgyalni. Kérdezz meg egy jogászt a hatályos oktatási törvényről. Ha valóban igaz a feltételezésünk, akkor szerintem is a polgármesterhez kell fordulni.
2011. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én még azt is meggondolnám hogyf eljelentem ha kiderülne hogy nekem van igazam és kiforgatnám a kis genyát fúj de gusztustalanok ezek :/
2011. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez meglep nagyon.

Én úgy tudom,hogy az első és talán a második osztályban kötelező a napközi.De utána már nem.Olyan nincs,hogy azért mert nem tanult,vagy nem csinált leckét a gyerek azért az igazgató büntesse,és kötelezze napközire.(a rossz tanulmányi eredményekért,az el nem végzett leckékért az anyjának,és apjának van joga ítélkezni a gyerek felett)

Valami nagyon nem stimmel a suliban.

Én mindenesetre elmennék az önkormányzathoz,és beszélnék olyan emberekkel akik az iskolát üzemeltetik.Megkérném,hogy feketén-fehéren muutassanak valami törvényt vagy jogszabályt ami alátámasztja az igazgató igazát.Ha nincs akkor ott helyben írásos panaszt tennék.

A kérdés az,hogy csak a te lányaiddal csinálta ezt az igazgató vagy több diákkal is? Mert ha többel akkor gyűjtenék aláírást is,hogy közösen tegyünk panaszt.

Ha az önkormányzatnál sem reagálnak megfelelően a sérelmedre,akkor írnék az oktatási minisztériumnak is.Vannak akik ilyen ügyekkel foglalkoznak.

2011. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez attól is függ, kit ismer. Mert ha puszipajtás a polgármesterrel, akkor panaszkodhatsz, amennyit akarsz, esélytelen vagy.
2011. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jól oldottak meg a feladatot. Egyenlőre nincs több dolgod. Persze az oktatási osztályon utánakérdezhetsz, de azt tartsd talonba, a következő vitáig. Akkor hivatkozz rájuk. Tényleg nem nagyon tudsz mit csinálni. Ha meg elszabadulnak a dolgok, akkor harc, de azzal számolj, hogy el kell vigyed a gyerekeket.
2011. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
úgy tűnik hogy mindenhol vannak ilyen szemét igazgatók, nálunk egyszerűen megoldották az ilyen dolgokat, az igazgatónak és a szemét tanároknak a kocsiját sokszor leöntötték a diákok kromofággal. most elképzeltem ugyanézt a helyzetet egy romával, próbálná csak annak nem kiadni a pulyát, másnap már az ombudsman-nál lenne az ügy. harmadnap meg szétvernék az igazgatót.
2011. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk elsőben és másodikban sem volt kötelező a napközi.
2011. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!