Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ki bírni a...

Hogyan tudnám ki bírni a kollégiumot?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kollégista vagyok. Gyönyörű helyre kerültünk. Egy gyönyörű szép csendes várba. A szobátársaimmal nagyon szoros kapcsolatban lettünk. Az egyik az osztálytársam és nagyon-nagyon jóbba vagyunk. Egy hétre rá szétszettek minket és átkerültünk máshová. Az egyik szobatársam egy másik kollégiumba került a miénktől 4 utcányira. Én és a barátnőm elég rossz helyre kerültünk. Magával a kollégiummal nincs gond,van tévé van internet lehetőség. Mikor oda kerültünk a barátnőmmel .. bemuatkoztam, hogy-hogy? Úgy sírtam mint soha életemben. Bementem a szobába ahová beosztottak: beosztottak 5 lány mellé akik 4. -sek. Mellesleg hiányzott a barátom, a család, az itthon. Sajnos a helyem elég kicsi, és én fürdök és mosdok legutoljára ezért hát mindig hideg vízben kell mosakodnom. A lányok nem nagyon szólnak hozzám ha hozzám szólnak akkor azt csak azért teszik mert csinálnom kell valamit. Folyton gúnyosan nézznek rám és nagyon undokok velem. Tegnap este diszkó volt a kolliban, nem táncoltam mert elégé fáradt voltam ezért inkább végig a barátommal beszéltem telefonon kint az előtérben. Mikor vissza mentünk a szállóra már erőm sem volt, hogy lefürdjek, ráadásul jéghideg vízben. Ezért átvettem a pizsomám és ugy voltam vele, majd reggel lefürdöm. Viszont a csajszi nekem állt, hogy "te voltál már fürödni? jó volna ha elmennél". Barátnőm meghallotta ezért bement vele veszekedeni. De a csajszi csak vitte a a magáét, kiabált mint egy fába szorúlt férek. Bejött a nevelő a csajszi tök másképp mesélte el, hogy mi volt. A nevelő pedig előttük leszidott és azt mondta túl érzékeny vagyok. Sajnos nagyon érzéeny vagyok, ezért nem sok kellett, hogy sírjak.

A vécé borzalmas a vécé papír ritkán megy le. Nekem reggel nem is ment le. A csajszi meg rámszólt, hogy menjél vissza légyszives és húzzd le. Mondtam neki, hogy lehúzztam de hát ... nem vette. Szóval elég nehezen bírom ezt. Erre nem vagyok felkészülve, hogy valakik undokok legyenek velem akiknek én nem ártottam. Még vécre se merek elmenni ... csúfolnának, hogy mi ez a büdös? ... Minta ők nem kakilnának büdöset. Bejárós pedig nem tudok lenni. Elfutni a probléma elől pedig nem akarok.

Mit tehetnék ez érdekébn?


ui: már kértem a nevelőt, hogy tegyen át más szobába azt mondta nem tudd.


2011. szept. 9. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

ha érzik rajtad, hogy szenvedsz, akkor csak mégjobban neked fognak állni.


ha beszólnak, szard le őket, vagy szólj vissza. Tedd szóvá nekik, hogy a melegvíz elfogy mire te zuhanyzol, nem tudnák-e megoldani, hogy gyorsabban végezzenek. Vagy zuhanyozz le elsőnek, sokkal korábban.


De amikor lehet, légy kedves velük, próbálj nyitni feléjük, hogy lássák rajtad, hogy szeretnél barátkozni, mert lehet azt gondolják rólad, hogy idejött ez a hisztis p*csa és nem is szól hozzánk, biztos azt gondolja hogy ő túl jó hozzánk képest.

Persze nem kell puszipajtásoknak lenni velük, de ha az emberek együtt élnek, akkor néha nemárt egy kis jópofizás. kérdezd meg milyen volt a napjuk vagy nemtudom.

2011. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tetszik a ***** válasza:

Hát hogy a víz jéghideg és a vécé nem megfelelően működik, ez igazán sérti a kollégiumi alapokat. A szüleidnek mesélted, hogy gyakorlatilag lakhatatlan a kollégium? A rendőrség intézkedhet. Idiótákból pedig mindig több van, mint amennyi kell.


Véleményem szerint, ha keményebb lennél a szobatársaiddal, megmondanád nekik, hogy téged kicsit sem érdekel a nyavalygásuk, be fogják fejezni. Csak légy erős, én 4 évet húztam le a kollégiumban, ez a stratégia bevált.

2011. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!