Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen törvény kötelez engem...

Milyen törvény kötelez engem a konfirmációra?

Figyelt kérdés
Egy gimnáziumba járok, és kötelező a hittan, de az iskola házirendje csak erre kötelez, nem kötelez arra, hogy vasárnaponkét istentiszteletekre járjak. Erre jön a református lelkész, hogy konfirmálnom kell mert ref hittanra járok, és h kötelező, mert nem tudja megmondani h mért de az, valaki mondja már el nekem legyen oly szíves h mi kötelez erre, mert szerintem semmi.
2011. szept. 14. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen törvény. Sőt az akarat elleni konfirmációnak semmi értelme.

valóban a hittan szerepelhet a tanrendben, így lehet kötelező,de semmi más.

2011. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Olvasd el, keresd meg az iskolai házirendet, szabályzatot. Benne lesz. Ha nincs benne, nem kötelezhet senki. De ha benne van, az is visszás, mivel senki sem kötelezhet senkit egy vallás gyakorlására, istentisztelet, mise, vagy gyülekezetbe járásra, és főként nem egyházi szentségekre.
2011. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát eldurvulnak a dolgok, az egyház lassan irányítani akar mindenkit... Nem durva egy kicsit a 21. században, hogy az embernek akadályozzák a szabad vallásgyakorlatát?

"Nem tudja megmondani hogy miért" - na ez nagyon vicces :D Mondd meg neki hogy akkor te se tudod miért, de neki meg át kell térnie a buddhizmusra -.-"

2011. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A házirendet egyébként elolvastam és az iskola nem kötelez semmi ilyesmire,csak a hittanra.
2011. szept. 18. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!