Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A börtön erősebb fokú, mint a...

A börtön erősebb fokú, mint a fegyház?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy a fegyház a szigorúbb... ebben a cikkben meg azt olvalom, hogy Stohl arra számított, hogy az "enyhébb fokozatú fegyházban" kell letölteni a büntetését.
2011. szept. 15. 23:23
 1/6 A kérdező kommentje:
2011. szept. 15. 23:24
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

fegyház- börtön- fogház

ez a szigorúságban növekvő sorrend a bv intézetek típusaiban, tehát a börtön valóban szigorúbb, mint a fegyház.

2011. szept. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :) A fogház még csak eszembe se jutott, pedig tényleg van. Ma megint okosabb lettem, köszi még egyszer! :)
2011. szept. 15. 23:55
 4/6 Gondola ***** válasza:
2011. szept. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt, az csökkenő sorrendben van… A belinkelt lapon „fegyház esetében a büntetés négyötödének, börtön esetében a büntetés háromnegyedének, fogház esetén a büntetés kétharmadának letöltését követően lehet feltételesen elhagyni a BV intézetet.” Tehát az elsőnél a büntetés 80%-át, a másodiknál a 75, a harmadiknál a 66%-át kell letölteni a feltételeshez. Ez is mutatja, hogy a fegyház a legszigorúbb. Stohlból persze kinézem, hogy keveri a fegyházat a fogházzal, de lehet, hogy csak az újságíró értette félre.
2011. szept. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az újságíró keverte a fogházat a fegyházzal, szerintem Stohl már megtanulta. ;)

Fogház a leggyengébb, onnan még ki is lehet járni, azt hiszem, a fegyház meg a legkeményebb. De ez a nevéből is kiderül valamennyire, mert a fogházban csak fogva van, a fegyházban meg fegyelmezik is keményen.

2011. szept. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!