Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitár kérdés! Mitől szakadhat...

Gitár kérdés! Mitől szakadhat el egy húr?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem olyan rég kezdtem el gitározni, jelenleg kölcsöngitárom van. Olyan 4-5hónapja lehetett rajta húr cserélve, megtanultam hangológéppel hangolni is.

Tegnap este behangoltam, majd gitároztam. Nem gondolom, hogy túlságosan meg lett volna feszítve. 5órát gitároztam, majd most reggel folytattam. Elkezdtem pengetni, meg gyakorolgatni, erre egyik pillanatban az e' húr elszakadt :(

Mitől szakadhatott el? nem pengettem sem erősen, a húr se volt nagyon megfeszítve. Totál bűntudatom van, szerintem a gitár tulaja nagyon ki fog akadni.

Még egy kérdés: sűrűn szakadnak el a gitár húrjai? milyen időközönként szoktátok cserélni őket? a magas e húr hamarabb szakad el, mint a többi?

Előre is köszönöm!


2011. szept. 17. 09:16
 1/2 anonim válasza:

Szerintem nem kellene aggódnod.. Én 1-2 hónaponta váltogatom, mert nekem elég izzadós kezem van, és a húrok hamar elszíneződnek, vagy bezsírosodnak. Azért is szokták cserélni a húrkészletet, mert a gitár húrjai eloxidálódnak. Szerintem azért szakadt el az e' húrod, mert már eléggé el volt oxidálódva.. és igen, az e' húr hamarabb szakad el mint a többi, az a legvékonyabb, és mondjuk személy szerint én mint szólógitáros, többet erőltetem, feszítem, és nálam az a gyakoribb, hogy a felső e szakad. Bár a többi még nem is szakadt el.. csak a b húr egyszer.. de az e' rengetegszer.

Nekem volt olyan, hogy egyik nap heccből olyan lazára tekertem az e' húrt, hogy elég mély hangzása volt, mélyebb mint a g húrnak, és amikor megpengettem, és picit hajlítottam rajta, egyből elpattant.. és nem azért mert feszes volt.. márpedig nem volt feszes, hanem mert el volt oxidálódva.


Ne aggódj, sztem meg fogja érteni, ha rutinos a gitárhasználatban :).

2011. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) nem lett belőle probléma, amúgy ő 9éve gitározik.. :D
2011. szept. 18. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!