Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A népszámláson való részvétel...

A népszámláson való részvétel kötelező? Törvényben? Ki védi meg az adatainkat?

Figyelt kérdés

A hét végén felhívott az unokanővérem. (Én is külfödön dolgozom, de egy másik országban Európán belül.) Ő is magyar állapolgár, bár évek óta külföldön él, és azt mondta nekem a népszámlálással kapcsolatban, hogy ő még soha nem vett részt rajta, amióta kinn él. Meg hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy mi a nemzetisége, a vallása stb. Húzzák be egy rubrikába, hogy "egy fő" és kész.


Mondtam neki, hogy úgy tudom, hogy az idén már internetes bevallás (vagy minek hívják) is lesz és hogy most nem úszhatja meg. Nagyon összeveszett velem, mert kicsit paranoid. Az apját meghurcolták annak idején a komcsik, jött a fekete autó meg minden és ezért mindig azt emlegeti, hogy a kormány nem biztosítja azt, hogy a közösségi lapok korában ne fésüljék össze az adatokat és biztos mindenki mindent láthat. Na ilyesmi. Nem tudtam vele mit kezdeni.


Nem tudom, hogy mit mondjak neki, mert egyébként kedvelem, de nem akarok ilyen piti dolog miatt összeveszni vele. Szerintetek tényleg kötelező ez az egész? Mi lesz az adatainkkal? Ha nekem van internetem, akkor kötelező ott vallani, ha nem leszek otthon októberben? És honnan fogják tudni, hogy otthon nem fgadtam személyesen a kérdezőt,mert nem voltam otthon, itt pedig nem írtam semmit, mert nincs internetem (vagy kedvem sem). Mire kötelezhetik az embert? van erre valami törvény? (én nem találtam, de nem vagyok jogász)


Köszi előre is a válaszokat!


2011. szept. 19. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
2011. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az én böngészőm nem tudja leszedni. Ezért is tettem fel a kérdést.
2011. szept. 19. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!