Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e bármi lépést tenni ez...

Lehet-e bármi lépést tenni ez ellen? Magyar Posta.

Figyelt kérdés
A sztori rövid. Utánvétellel rendeltem valamit a vateráról. Kifizettem, ő feladta, el is küldte a fénymásolatot a szelvényről, hozzám azonban nem érkezett meg. Vagyis de. A posta szerint kihozták és betették(!) a postaládába! Na már most, utánvételnél egészen véletlenül nem kéne aláírnom egy papírt? Meg mi az, hogy egy 3*15 cm nagyságú résbe tuszkolja bele a csomagot? Ja, hogy a fele kilóg így bárki ellophatja? Lehetett volna igényelni valami olyasmit, hogy a feladott dolog értékének x százalékát visszafizetik, de szerintük korrekten jártak el. Lehet tenni valamit?
2011. szept. 25. 09:21
 1/5 A kérdező kommentje:
javítom magam, nem utánvétellel fizettem, hanem előre utalással.
2011. szept. 25. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ajánlottan, vagy még inkább tértivevényesen lett volna feladva, úgy felelősségre vonható a Posta.


Így viszont csak annyit fognak mondani, hogy sajnáljuk, ez van, legközelebb válasszák egyéb szolgáltatásunkat, amivel biztosan célba ér a csomagjuk.


Esetleg a feladó, ha ajánlottan, vagy tértisen adta fel a csomagot, érdeklődhet a postánál az átvételről (amit nekik a Te aláírásoddal kell tudjanak igazolni, de te egyenlőre tehetetlen vagy szerintem.


Remélem, megoldódik a gond!

2011. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen tegyél panaszt vagy a helyi postahivatalban (jegyzőkönyvet vesznek fel) vagy a neten a posta oldalán!

Főleg,hogy ha a csomagot képtelenség lett volna betuszkolni a ládába.

A cuccod már nem lesz meg,de talán jobban figyelnek rá,hogy ki lopkodja a csomagokat(ha közülük valaki)és a kézbesítőt is megrángatják,hogy félig benyomorított cuccot ne hagyjon ott legközelebb.

2011. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos kivitte a postás és volt annyira felelőtlen hogy ott hagyta bárki számára hozzáférhető helyen. Ahelyett hogy értesítőt írt volna és visszavitte volna a postára. Panaszt tehetsz, sőt tenned is kell mert újra és újra elő fog fordulni. Megjegyzem én is postás vagyok, és tudom ha valamelyik postásra panasz(ok) érkeznek, akkor a postavezető elrendelheti hogy az érintett postás nem dobhatja be zárható levélszekrénybe azokat az ajánlott küldeményeket amelyeket bedobhatna rendes körülmények között.
2011. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2016. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!