Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Élettársi viszony automatikusa...

Élettársi viszony automatikusan az, ha a párommal együtt élek, vagy ehhez kell valami hivatalosan bejegyzett dolog is?

Figyelt kérdés
Ha egy lakcímen élek a párommal, és semmilyen hivatalos kapcsolat nincs köztünk, és egy hivatalos iraton a rokoni fokot kérdezik, mit írjak oda, hogy élettárs? Mindketten egyetemisták vagyunk.
2011. szept. 27. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
van külön bejelentett élettársi kapcsolat. hivatalosan ezt hívják annak. így most csak együtt éltek.
2011. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha köztetek érzelmi és szexuális kapcsolat van, együtt éltek és közös háztartást vezettek, automatikusan élettársnak minősültök, nincs szükség sem közjegyzői, sem más regisztrációra. Ennek ellenére néhány esetben szükség lehet a kapcsolat bizonyítására (pl. bankhitelhez, stb.) ilyenkor szükség lehet a hivatalos papír beszerzésére is.


A bejegyzett élettársi kapcsolatot ne keverjük ide, annak az élettársi kapcsolathoz semmi köze, az a gyakorlatban az azonos nemű párok házassága.

2011. szept. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de akkor a hivatalos papírra írhatom a rokoni fokhoz, hogy élettárs vagy nem?
2011. szept. 28. 08:32
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, már utánanéztem közben a neten is, ha jól gondolom, akkor igen a válasz.
2011. szept. 28. 08:41
 5/7 anonim ***** válasza:
elnézést hogy ezt írom de postai szempontból az számít élettársnak aki papírral igazolni tudja.(postás vagyok) a dokumentáció beszerezhető minden önkormányzatnál. és mivel létezik ilyen dokumentum szerintem ki kellene töltenetek, mert hivatalos irat postai átvételénél ha nem tudod igazolni az élettársi kapcsolatot nem fogod tudni átvenni a levelet.
2011. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönjük a választ!:)
2011. okt. 18. 21:22
 7/7 anonim válasza:

Ha egy bizonyos idelye egy lakcìmen vagytok bejelentve es ahogy azt fentebb irtak hogy ha köztetek érzelmi és szexuális kapcsolat van, együtt éltek és közös háztartást vezettek, automatikusan élettársnak minősültök, nincs szükség sem közjegyzői, sem más regisztrációra.


Ùgy tudom ez az idö 3 év ami után már elèg a lakcìmkártya mint hivatalos dokumentum.


Ez idő alatt a megszerzett vagyon is közösnek minősūl.


Az meg hogy a postas nem fogadja el mert kell neki hivatalos papir hát nem tudom nekem eddig nem volt ezzel gondom még az Adòhivatal is elfogadta a lakcimkártyát mint hivatalos okmanyt amellyel igazoltam az elettarsi kapcsolatot.

2017. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!