Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minap töltöttem le ncore-ról...

Minap töltöttem le ncore-ról az 'I-Doser Premium V5' programot, érdekelne a véleményetek, szerintetek valóban beválik/használható?

Figyelt kérdés

Ez van alatta a leírásban.:

"Bár az Idoser szoftver ingyen letölthető, ezzel azonban még nem kerültünk közelebb a „lebegéshez” - a dózis (dose) fájlokért ugyanis már fizetni kell. Szerencsére a szoftverrel érkezik két ingyenes dózis, illetve mi arra vetemedtünk, hogy kipróbáljuk a „trip”, a „sexual” valamint az „outofbody” dózisokat is. A fájlok kiterjesztése *drg és csak az i-doser tudja őket lejátszani - a drg fájlok csak a megfelelő frekvenciákat tartalmazzák, magát a hangot a szoftver állítja elő. A módszer lényege, hogy a programmal generált hang mindkét fülben más frekvencián szól (csak fülhallgatóval használható), az agyunk ezt érzékeli és automatikusan a két frekvencia különbségére „áll át". Gyakorlatilag tehát kényszeríti az agyat, hogy az bizonyos frekvencián (a lejátszott két frekvencia különbségén) működjön.


Hogy egészen pontosan hogyan működik, arról külön tudományos karcolatot lehetne írni - még a szakértők és hangmérnökök véleménye is megoszlik ebben a kérdésben. Van, aki szerint szélhámosság és „önszuggesztió”, míg mások feltétel nélkül hisznek a „brainwave” hullámokban és azok áldásos hatásában. Ha azonban hiszünk a Stanford egyetem kutatóinak, akkor annyit kénytelen vagyunk elismerni, hogy az agy igenis stimulálható hanghullámok segítségével, azonban az egyes emberekre gyakorolt hatás nagyon különbözik, ez a „tudomány” tehát távolról sem egzakt. De kanyarodjunk vissza kis házi tesztünkhöz, lássuk sikerült-e lebegnünk a hanghullámok hátán"


"A program elindítása után ki kell választanunk a megvásárolt vagy az ingyenes, példa dózisokat. (open dose file). Ha ez megtörtént, egy rövid ismertetőt olvashatunk a várható hatásokról, és persze itt a figyelmeztetés: mindenki csak saját felelősségére használja, illetve ha szédülést és kellemetlen közérzetet tapasztalunk, akkor szakítsuk meg a programot. Minden dózis ugyanis egy „program”: a legrövidebb 10-15 perces, de a virtuális gyönyör elérése például 30 perc. A dózis fájl megnyitása után nincs más dolgunk, mint kényelmesen elhelyezkedni, feltenni a fejhallgatót (hangfalakon keresztül ugyanis nem hatásos), becsukni a szemünket és várni a hatást. De van-e hatás?

Nos, hatás az van: már a legegyszerűbb „relaxációs” program lefuttatása után is érdekes dolgokat fogunk tapasztalni. Kedvencünk az „alcohol” névre hallgató dózis, amelynek végighallgatása után határozottan szédelegtünk és vigyorogtunk - elsöprő hatás mindenféle alkohol bevitele nélkül. Persze a jó öreg „társaságban gin-tonic” megoldás még mindig jobb. És, hogy sikerült-e orgazmust elérni a megfelelő dózis végighallgatásával? Nos, ez maradjon titok - aki nagyon tudni akarja, az úgyis ki fogja próbálni…"


2011. szept. 29. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszer régebben egy őrült pillanatomban kipróbáltam egy enyhének titulált "dózist", kicsit mintha éreztem volna a hatását. Már nem emlékszem a nevére (én netről szedtem le, nem fizettem érte :$), de valami vidámságos volt, kicsit vigyoroghatnékom volt közben, jó kedvem lett, kb. ennyi.


Erősebbet nem próbálnék ki, mert őszintén szólva - akárki akármit mond - engem nem győztek meg, hogy nem veszélyes. :)

2011. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!