Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell személyi igazolvány...

Kell személyi igazolvány Németországba?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok kimegyek Németországba anyukámmal, elég az utlevél vagy kérnek-e személyi igazolványt is ?
2011. okt. 8. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
nincs határellenőrzés szóval akár semmi nélkül is eljutsz egészen franciákig,de elég a személyi is ha még is megállítanak valahol útközben
2011. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Személyi vagy útlevél kell ha igazolnak, mindegy hány éves vagy. Az útlevél mindig jobb, mert jobban értik, és abban benne van az állampolgárság is.


De ha esetleg anyukádnak nem ugyan az a neve mint neked (vagy is te Kovács vagy ahogy apukád is de neki más neve van, mert elvált vagy nem vette fel apukád nevét) akkor érdemes az apától egy igazolást hogy elenged anyukáddal.


nekem a párom német, és született egy kislányunk aki a párom nevén van. együtt élünk, de nem házasodtunk össze, nekem lánykori nevem maradt. minap beszélgettem az anyakönyvezetövel és mesélt egy sztorit hogy az egyik ismerösük is így csinálta és mikor egyedül akart utazni repülön nem engedték el míg az apa nem igazolta hogy a nö az anyja, mert az útlevélben nem szerepelet. A vicces hogy én rengeteget repülök egyedül kislányommal, de hála még ilyen nem történt.

2011. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lakni akarok menni Elnézést hogy nem irtam oda. Nem utazni,hanem lakni!kint élni.
2011. okt. 8. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!