Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban még mindig...

Németországban még mindig jobban meg lehet élni, mint itthon?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom itt Magyarországon, hogy Németország már nem a régi, és nem is éri meg kimenni dolgozni, élni, mert nem jobb, mint Magyarország.

Ez tényleg igaz lenne? Én csak 2-szer jártam Németországban, de akkor tetszett, bár nem az emberek életszínvonalát figyeltem, hanem a bajor táj szépségét. :)

És milyenek a németek? Erről eléggé kétféleképpen szoktam hallani: vagy azt, hogy kedvesek, vendégszeretőek, és toleránsak a bevándorlókkal, vagy pedig azt, hogy bunkók, soviniszták és nagyon utálják és lenézik a bevándorlókat...


2011. okt. 15. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő. Ha nincs szakmád és minden melót elvállalsz és csak 1-2 évig akarsz kinnt dolgozni, akkor már nem érdemes Németországba menni(főleg egyedül), mert feléli az ember a pénzt (persze ekkor nem spórol mindenen). Ha van szakmád, beszéled a nyelvet jól lehet keresni (igaz annyit sose kapsz mint egy német polgár). A törököket nagyon lenézik, sokan a más nemzetiségüeket is, de ez általában a " német melós" és az alulképzettek táborába szokás. Albérlet ami húzós itt kinnt. Viszont 4 lassan 5 éve kinnt élek (bár jelenleg Magyarországon tartózkodom, leányvállalat) nem spórolok semmin, 1 éve vettem egy középkategóriás (full extrás) autót (kinnt ez is a töredéke újonnan) van tartalékom, a munkahelyen nincs stressz. Nem kívánkozok vissza.
2011. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én még csak 16 éves vagyok, de gimnázium után német egyetemre szeretnék járni, s ott letelepedni. Tanárként szeretnék elhelyezkedni.

2011. okt. 15. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!