Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden ország minden pártja...

Minden ország minden pártja beépíti programjába a munkahelyteremtést. De hogy kell ezt megcsinálni! Túlkínálat, és túlgépesítettség van a fejlett nyugati világban. Ezek tükrében mondja meg valaki, hogy kell teremteni új munkahelyeket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan ágazatok bevonásával, amire igény van az adott régióban. Nincs túlgépesítettség a nyugati világban, és túlkínálat is csak bizonyos szakmákból, másokból meg közel nincs elég (minden évben van egy lista a hiányszakmákból).
2011. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én csak azért gondolom a túlkínálatot, mert állandóan csak fogyasztásra ösztönöznek, és nekem pl. eszembe sem jutna állandóan ruhát, élelmiszer nasikat, új kocsit vásárolni, mert ez pazarlás. Viszont a tchnika fejlődésével mindenből többet gyártanak a profit miatt, mint azt tették valamikor kézi erővel. Ezért nem tudom, meddig lehet tovább fokozni a termelést? Valahol ennek nem kellene, hogy vége legyen? Az emberek egészségével és lelki világának állapotával szinkronban van ez az őrült tempó?
2011. okt. 23. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs szinkronban, de amikor 12 órát kellett gyerekeknek szénbányában tölteni, akkor sem volt. Viszont az eredeti kérdésed nem is erre vonatkozott.
2011. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor ismét a technikai fejlettség, túlgépesítettség! A közelmúltban mutattak egy német autógyárat, amelyben azt mutatták be, hogy szinte emberi kéz érintése nélkül gördülnek ki a szerelőcsarnokból a kész autók. A másik, Délmagyarországon egy mezőgazdasági vállalkozónak több hektár meggyfa ültetvénye van, melyre egy kisebb konzervüzemet létesített. Egy partin mesélte nem csak nekem, hogy működik a gazdaság. Hát? Nagyon kevés emberrel, mert olyan jól sikerült uniós pályázattal fejlesztenie. Hogy a permetezéstől a szüretig/rázógép, Raschel-háló/, majd a konzerv előállítása, exportra megy, nagyon kevés emberi kéz beavatkozásával történik. Mind ez dicséretes, de ez volt az alapkérdésem, amit feltettem. Hogyan lehet munkahelyet teremteni? A hiányszakmák névsora lehet, hogy megjelenik évről évre, de nem valós tényeken alapszik. Csupán statisztika, azokról meg sok minden elmondható, nem akarom részletezni.
2011. okt. 27. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!