Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt kaptam? Mit jelent pontosa...

Ezt kaptam? Mit jelent pontosan? Mert nem értem a küldő célzását. "A más iránt érzett megbecsülés egy neme az önbecsülésnek. "

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 21:19
 1/8 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha mást megbecsülsz, valójában magadat becsülöd meg. Nem tudom, milyen szituban kaptad, de valószínűleg arra figyelmeztet finoman az üzenet küldője, hogy valakit jobban meg kellene becsülnöd.

De lehet, hogy tévedek, nem ismerem a körülményeket.

2011. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán azt jelentheti, ha másokat megbecsülsz, akkor magadat is becsülöd.
2011. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én úgy értelmezném hogy aki küldte arra nem figyelek oda eléggé de ha odafigyelnék akkor én is jobban érezném magam tőle mert törődök mással. Lehet elhanyagolod azt aki küldte vsgy céloz hogy elhanyagolsz valakit, de lehet hogy nem, mindenkinek egyéni az értelmezés:)
2011. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valakivel paraszt voltál, csak ő túl kulturált ahhoz, hogy ezt így megmondja :D
2011. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyfelől csak akkor tudsz másokat megbecsülni, ha önmagadat is elfogadod, és megvan benned az a fajta egészséges önbizalom, ami nem tesz iriggyé, féltékennyé mások felé, épp ezért a valós értékeiket, érdemeiket kellő tisztelettel, elismeréssel kezeled.

Másfelől kb. olyan szinten vagy igényes és elfogadó önmagaddal szemben is, amilyen szinten mások felé képes vagy tiszteletet, elfogadást mutatni.

Magyarán ha nem becsülsz másokat, önmagad sem becsülöd, illetve ha önmagad nem becsülöd, mást sem vagy képes elfogadni. Szerintem arra utalt a küldő, hogy ahogy vele viselkedsz, az belőled, a saját én-képedből fakad, legyen mindez pozitív/negatív töltetű.

2011. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából én féltékenyé akartam tenni a hölgyet egy olyan személlyel aki közel áll hozzá,de nem akartam megbántani!Akkor ez azt jelenti hogy én nem becsülöm meg őt akkor magamat sem tudom?
2011. okt. 26. 10:03
 7/8 bánomisén ***** válasza:

Ez esetben ez azt jelenti, hogy ha mást megalázol, akkor valójában magadat alázod meg, nem őt. (Magyarul: magadról állítasz ki bizonyítványt.)


Nagyon intelligens a hölgy, hogy ezt így hozta a tudomásodra, gyakorlatilag elküldhetett volna a búsba is.


Ne játszmázz, annak soha nincs jó vége.

2011. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is azt akarta jelezni, hogy az önbecsüléseddel, önbizalmaddal van a gond, azért játszmázol kettőjükkel. Ha e téren rendben lennél, nem éreznéd szükségét a féltékennyé tevésnek, mert bíznál magadban. Ebből lehet a két szék közül a pad alá tipikus esete.
2011. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!