Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetném vissza a...

Hogyan szerezhetném vissza a kölcsönadott pénzemet?

Figyelt kérdés
Sajnos elkövettem azt a hibát,hogy megbíztam az exemben... míg együtt voltunk kölcsönért tőlem egy igen jelentős összeget, amit elmondása szerint a következő 2 hónapban vissza is tudott volna adni. ez hihetően is hangzott mivel ezt megelőzően sosem voltak anyagi gondjai. naív voltam,papírt nem irtunk róla, viszont van rá tanúm, többekközt az édesanyja. teltek a hónapok aztán szétmentünk és a pénzemet azóta sem láttam,felajánlottam h ogy ha nehézségei lennének kisebb összegekben is visszafizetheti, eleinte hajlott is rá, de mára már odaág jutottunk hogy tagadja azt is hogy én bármennyi pénzt adtam volna neki ráadásul, még ő fenyeget engem,és vádol azzal hogy le akarom, őt húzni ekkora összeggel... nem kevés pénzről van szó, ha 10-20 000 lenne hagynám az egészet nem ér ennyi bosszúságot amennyit már okozott,de itt több 100 000ről van szó, amire egyértelmű hogy igényt tartok!! A fenyegetéseiben testi sértést fogalmaz meg ha nem hagyom békén a pénz témával. valaki tudna segíteni,hogy ilyen esetben mit tehetnék? jogi úton nem sok esélye van,hogy visszakapjam, papír nincs, a tanú,az anyja meg hát ki tudja... valaki segítsen, nem lehet,hogy egy ilyen gerinctelen ember ilyen jól járjon és semmit ne tehessek ellenne! előre is köszönöm
2011. okt. 29. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó helyen keresed a választ, itt a válaszolók 90%-a 14 éven aluli, akik nem fognak használható tanácsot adni. én 28 éves vagyok adtam én is kölcsön, ugyan kisebb összeg mint ami a Te esetedben, és én tisztában vagyok vele hogy soha nem látom azt a pénzt újra. ahogy mondod jogi úton nincs sok esélyed, be tudod bizonyítani hogy még nem adta vissza. ha magad mennél utánna abból csak tragédia lenne, olyan amit szinte nap mint nap hallasz, látsz a médiában. ha fogadsz verőembereket, hogy ők győzzék meg utánna retteghetsz hogy hogyan áll bosszút. nem könnyű a helyzeted, lehet hogy Neked ez volt a tanulópénz. sajnálom ezt mondani de ez látszik reálisnak.
2011. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is kérdezd meg az anyját hogy hajlandó e beszélni a kedves gyermekkel erről és ha nem hajlik rá akkor mond neki hogy legközelebb akkor hivatalos szerv fogja megkérdezni a dolgokat, miben fenyeget? ha nem szóban akkor van bizonyíték.
2011. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szerezz két nagy darab ismerőst,2db vascsövet és egy nagy terepjárót. mondmeg a pasiknak(hacsak nem haverok),hogy adsz nekik 2-3ezret.mindössze fél óra lesz az egész. elmentek,és kiszeditek tőle a pénzt ennyi.ember,2011et írunk és te törvényesen akarod?????max a nyugdijadba fogod látni a lovét ,legyen eszed!
2011. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez a legutóbbi forgatókönyv abszolút kivitelezhető, feltéve ha akad majd egy jó haver, aki kölcsönadja a terepjáróját, és akad másik két még jobb span aki 2-3 ezer forintért (2011-ben) vásárra viszi a bőrét, mert ebben az esetben magánlaksértést és esetleg súlyos testi sértést készülnek végrehajtani. ezekért a btk biztos nem 72 óra előzetest szab ki. és még nem beszéltünk a fegyveres rablásról, (a két jó darab vascső lehet halálos eszköz is), mert nincs kézzel fogható bizonyíték az adósságról. és hogy fél óra az egész. 2011-ben ki tart otthon ennyi pénzt?
2011. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!