Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen inni és ennivalókat...

Milyen inni és ennivalókat találjak ki egy mikulás osztály partyra? Illetve milyen játékokat, fejtörőket feladatokat?

Figyelt kérdés

A tanár megbízik bennem és 6. osztályos gyerekekről van szó. Az osztályteremben szeretnénk megrendezni, de semmi ötletem.

Javasoljatok 1-2 olcsó megoldást. előre is köszikee.


2011. okt. 30. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

sütik, üditők szerintem jók lesznek.

Feladatokból lehetne esetleg, utána nézel, honnan ered a Mikulás, és azokból kérdések hogy válasszon 3közül, vagy lehetne activity mikuval kapcs (rénszarvas,szán,ajándék,szakáll,stb) vagy filmes jeleneteket is, pl. melyik ez a film és akkor kis leírás..ilyesmik jutnak eszembe:)

ha tudsz sütni: [link]

miku-süti:P

én a díszítést úgy csináltam, hogy kevés csokit felolvasztottam majd csináltam "karikákat" belőle (a szemek)..szakáll az krém + kókuszreszelék,

a sapka lehet tört málna-málnakrém, vagy akármi, ami piros, pl. lekvár és akkor szórsz rá piros cukorkát, amit előtte összetörsz.

Elég ha annyit csinálsz, ahányan vagytok, a tanárral együtt, plusz 5öt mondjuk ha eltörik valamelyik:)

2011. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Csinálsz kókuszgolyót, de nem raksz bele kakaóport, hanem piros ételszínezéket. És nem golyókat, hanem kúpokat formázol belőlük. A kúp tetejére pedig teszel egy kis golyót, amit előtte kókuszreszelékbe forgattál. Ez lesz a gombolyag a sapka végén. Ja és az alját is körben beszórod egy kis reszelékkel. Így kis mikulássapkák lesznek. :) Nagyon aranyosak.


- Inni is szerintem valami piros legyen :) Málna ízű üdítő, stb... Ez egyszerű.


- Azt is megcsinálhatod, hogy bögréket viszel (vagy mindenkinek vinnie kell) és meleg tejet, vagy forrócsokit adsz mindenkinek. Mellé pedig finom házikekszet esztek. Garantáltan meghozza a téli hangulatot ;)


________________________________________________________



Játékok...


-Lehetne pl. olyan, hogy mikulássapka készítő... Lehet, hogy butaság, de ez jutott eszembe. Lehetne pl.rendesen anyagokból és varrni kell, vagy lehet gy is, hogy csak egyszerű anyagokat használtok. Papír,olló,ragasztó,festék.

Lehetnek csapatok is, vagy akár egyéni. Versenynek is jó, de sima szórakozásnak is megfelel.



-Az előbbihez hasonlóan lehetne akár közös barkácsolás is. Bármilyen mikulásos dolgot csinálhattok. Te mutatod, a többiek utánoznak...


-Székfoglaló télapós, mikulásos vagy akár karácsonyi zenékre :) Tölts le ilyen dalokat és írd ki egy cd-re. Amúgy is jól esik a buli közben ilyen kellemes zene, de székfoglalóhoz is jó. Ha akarod mondok mikulásos zenéket, dalokat. (De a tipikus gyerekdalok is jók. Vagy ott van a jó régi Száncsengő... De a "karácsonyi medley' című szám is részben arról szól.)



-Énekverseny? Mikulásos dalokkal. Télapó itt van...

Csapatokba rendeződve (egyéni túl kínos, nem fogják jól érezni magukat) Más stílusban is lehet énekelni... Reppelni, vagy esetleg metál mikulás... (bocsáss meg a borzalmas ötleteimet) :)



-Csapatos versírás a mikulásról. Szintén lehet humoros is. :)


-Csinálhattok tombolát is. Mikulássapkából mindenki kihúz egy számot. Ugyanazok a számok megvannak neked másik példányban. Mondod a nyereményt, húzol egy számot, és akit kihúztál az nyer. Imádni fognak, ha ajándékokat osztasz (mikulás díszek, csokik...) Akik meg nem nyernek, azoknak ossz szaloncukrot, nehogy csalódottak legyenek.



-Lehet mikuláskvíz...

-Ki a mikulás?

-Valójában ki volt ő?

-Mit csinál/csinált?

-Hogy hívják a mikulás rénszarvasait?

-stb...


-Fogsz egy dobozt, majd becsomagolod, mintha egy ajándék lenne. Ragasztasz rá masnit is. A bulin kört alkottok, majd ezt a dobozt dobáljátok körbe-körbe. Aki elejti, az tette tönkre a mikulás ajándékait, vagy hasonló...

Ha ez könnyű, akkor állhattok egy lábon, keresztbe tett lábbal, ugrálhattok is közben, stb... :)



-Activity mikulás dolgokkal.

El lehet mutogatni: ajándék,fenyőfa,karácsonyfadísz,mikulássapka,rénszarvas, Rudolf,csizma,manó,stb...

Lerajzolni pedig öszettett dolgokat is lehet: A mikulás cipője havas, a manók ajándékokat csomagolnak, Rudolf orra piros, a mikulás bemászik a kéményen, stb...


Aztán az activityben van rímfaragó is, vagy mi... (De ezt akár vehetitek külön játéknak is.

Pl.: Húzol egy csomó befejezetlen rím közül, majd felolvasod. Az épen sorra kerülőnek, pedig be kell fejezni a rímet. pl:

Te: A mikulás nagyon fáradt, azért mert...

A játékos: (Azt mondja ami gyorsan az eszébe jut) nem lazsálhat, bejárt már sok házat, stb...



-Itt a piros, hol a piros? Valami kemény mikulássapka alá teszel pl. egy szaloncukrot. Majd körbe-körbe... Aki sorra kerül az mondja, hogy hol van a szaloncukor. Bár ez hülyeség :) És addig a többiek unatkoznának. Hacsak... Csinálsz egy kis standot és az megy oda aki akar, aki meg nem akar, az az csinál amit akar :) Ha valakinek van kedve, akkor odamegy, szerencsét próbál. Ha sikerül kitalálnia, hogy hol van a szaloncukor, akkor megkapja. (nem muszáj sapka alá tenni, az kicsit bonyolult lenne. Simán bögre alá is teheted. Vagy doboz alá. CSak három egyforma tárgy legyen.) A standot gy csináld, hogy esetleg csinálsz egy kis táblát, hogy "Itt a szaloncukor, hol a szaloncukor?" azt kirakod a pad szélére. Te a pad egyik oldalán ülsz, a játékos a másik oldalán áll. Egyszerű, mint az egyszer egy. Mondjuk evés közben, amikor megérkeznek, akkor is beülhetsz. Akkor még nincsenek igazi programok, mindenki csak beszélget, várják a többieket. Nekem tetszene :) Jó volna, ha betoppannék és ott fogadna egy ilyen lehetőség. Ráadásul szaloncukrot lehet nyerni... :D



-Keresgélős. Elrejtesz egy szaloncukrot (vagy bármi, a témához kapcsolódó dolgot) az osztályban. Csapatokra osztódtok (nem muszáj) aztán meg kell keresni. Bár ez a szabadban lenne jó :(



Kb. ennyi ötletem volt hirtelen.

Sokat kell szervezned. Mert pl. ha lesz olyan feladat, ahol csapatokra osztódtok, akkor ki kell számolnod, hogy hanyan lesznek egy csapatban. Csinálnod kell kártyákat, amin pl. színek vannak és az azonos színűek egy csapatba kerülnek. Ajánlom a jegyzetfüzetet, jegyezz le mindent! Nehogy valami ne jól süljön el!



Sok sikert és jó szórakozást! :)

2011. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, sok időmet belefektetem ráadásul 3-an szervezzük. A tanárom intézi az üdítőket nasit, az egyik barátnőm meg én a feladatokat. Ráadásul az osztályt nem könnyű lenyűgözni.
2011. nov. 10. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!