Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Magyar Honvédségnél is...

Pintea-Sándor Hanga kérdése:

A Magyar Honvédségnél is kizáró ok ha valaki 8 éve TBC-vel volt kezelve?

Figyelt kérdés

A román hadsereghez jelentkeztem, mint szerződéses katona, mert itt születtem és itt van bejelentett lakcímem. Nemrég magyar állampolgár is vagyok, de tudom, hogy a Magyar Honvédséghez csak kizárólagos magyar állampolgárként és 6 hónapja bejelentett lakcímmel lehet jelentkezni. Sajnos.


Tegnap voltam az egészségügyi alkalmassági vizsgára egy katonai kórházba, de a belgyógyász szakorvos visszautasított, mert 2003-ban TBC betegséggel voltam kezelve. Nem is vizsgált meg, hasból ráírt egy értéket a vérnyomásomról, EKG tesztet sem csináltak. Azt mondta nincs mit keressek a román hadseregnél, mert TBC-s voltam. Ezután elvégeztettem egy röntgen felvételt és adtak egy igazolást, hogy semmilyen probléma nincs a tüdőmmel. Visszamentem hozzá és azt mondta hozzak egy igazolást, hogy kivettek a TBC nyilvántartásból és úgy esetleg jelentkezhetek a tisztképző főiskolára, de szerződéses katonának semmiképp sem fognak alkalmazni.

Az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon is kizáró ok ha valaki 8 éve TBC-vel volt kezelve? Én gyerekként kaptam el, (13 évesen) de utána semmilyen problémám nem volt a tüdőmmel.

Különben az egész egészségügyi vizsgáztatásban csalódtam. Egyedül a szemorvos vizsgált meg, ő bizonyos szakirányokra alkalmatlannak talált, mert az egyik szememmel nem tökéletes a látásom, de a papíromra írta, hogy milyen körökben dolgozhatnék a hadseregben.

A többi vizsgálat arról szólt, hogy bementem, rám néztek és aláírták a papírom. A nőgyógyászati pecsétet a munkaügyi orvos tette rá. Nem volt semmilyen citológiai vizsgálat.

A toborozó irodában azt mondták nagy eséllyel indulok, mert kimagasló az érettségi eredményem és pont az én kisvárosomba üresedett hely. Különben 2 éve személyi és fitnesz edzőként dolgozom. Sokat edzek, gyakoroltam a fizikai alkalmassági vizsgára, de mind hiába.


Ez a belgyógyász rosszindulatúan és nagyon lekezelően beszélt velem. Úgy érzem inkább diszkriminálva voltam a magyar nemzetiségem miatt, de nem tudom mit tehetnék ez ügyben.

Nem tudom mikor lesz még esélyem a hadseregnél dolgozni.


2011. nov. 1. 12:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!